Наско със злато и квота за националното на Италия

Ски алпийски дисциплини
    Анна Стоилкова 20/03/2017 16:40

Българчето Атанас Петров продължава да ниже все по-големи успехи в алпийските ски в Италия, където живее и тренира през зимата. Наско спечели поредния си трофей на Апенините във второто голямо състезание на провинция Ломбардия.

Преди около седмица 10-годишният малчуган триумфира в първото, което му осигури квота за шампионата на Италия по слалом и ски крос. Тогава от клуба му Ливиньо се класираха само той и едно момче, родено през 2006 г.

Надпреварата ще се проведе на 1 и 2 април.

С побадата си в гигантския слалом в Априка сега пък Наско си осигури една от 15-те позиции, който го пращат на националното първенство на Италия.

По програма финалното състезание трябва да се проведе от 7-ми до 9-и април в Паганела.

Наско вдигна поредния си трофей в Италия и спечели квота за националния шампионат на страната.

Титлата в Априка даде на българчето още едно предимство – тя му осигурява номер в първа група на първенството на Апенините, което ще му даде шанс да кара на по-добра писта.