Шампионският спринт на Наско Петров продължава

Ски алпийски дисциплини
    Анна Стоилкова 21/03/2017 13:19

Още една титла прибави към колекцията си от отличия детето чудо в ските Атанас Петров. 10-годишният малчуган спечели кристалния глобус в регионалния шампионат на Италия за купата "Алта Валтелина" по ски алпийски дисциплини за деца, родени 2005-2006 г.

Във веригата, която включваше 4 състезания, Наско записа 2 победи, 1 второ и 1 трето място. Последният успех на малкия скиор бе в заключителния старт във Валдидентро вчера. В надпреварата в дисциплината Супер Г участваха над 190 деца, а българчето бе със 176-и стартов номер.

Трасето не беше никак леко, като в един участък децата трябваше да преодолеят сериозен скок. Петров буквално летеше по пистата, като финишира с огромна преднина пред втория. Всички участници в състезанието пък получиха пълни торби с лакомства, а за призьорите имаше и медали.

Снощи за всички състезатели и техните родители бе организирана специална вечеря, на която бе награден и крайният победител във веригата. Под бурните аплодисменти на всички на първото място се качи Наско, който получи големия трофей.

Наско премина майсторски през трудния скок.

Отново за всички скиори бяха подготвени пликове с подаръци от местна фирма за спортна екипировка.

Малчуганите използваха тържеството, за да играят наволя, а българчето получи десетки поздравления от всички присъстващи, независимо от кой отбор са.