Каратеките ни с 13 медала от европейско

Карате
    Viasport 21/03/2017 14:35

Състезателите ни по карате киокушин спечелиха 13 медала на провелото се в Берлин (Германия) европейското първенство за юноши и девойки. В надпреварата взеха участие над 550 състезатели от 24 държави, а България бе представена от 21 спортисти.

Европейски титли за страната ни спечелиха Виктория Наскова (Нови пазар, кат. до 50 кг), Валерия Лозанова (Габрово, до 55 кг), Любомира Николова (Шумен, до 60 кг), Мариела Любенова (Левски, +65 кг, на снимката) и Кристиян Станков (Бургас, до 75 кг).

Два сребърни медала пък осигуриха представителките ни от Самоков Мартина Хаджийска (до 65 кг) и Мария Чепилова (+65 кг). Останалите 6 отличия – бронзовите грабнаха състезатели на Бургас (4), Русе и Трявна.

Освен, че бяха най-добри от всички в категориите си Любомира Николова и Кристиян Станков получиха специални награди за „Най-висок боен дух“.

"Много сме щастливи, че за пореден път състезателите ни печелят първи места на престижен турнир. Конкуренцията беше жестока, но те бяха отлично подготвени и резултатът е налице - 13 медала", обясни сенсей Живко Андреев.