Хокеистите (U18) разбиха Турция на световното

Хокей на лед
    Viasport 22/03/2017 15:42

Националният отбор по хокей на лед за юноши до 18 г. записа първа победа на световното първенство в група "А" на III дивизия в Тайван. Нашите сразиха Турция с 9:3 (2:1, 3:2, 4:0).

Вчера "трикольорите" стартираха в първенството със загуба с 0:6 от Китай.

Днес турците дръпнаха в резултата в 4-ата минута, но след малко повече от 2 мин нашите осъществиха пълен обрат с попадения на Марио Атанасов и Калоян Вучков.

Във втората третина българите си осигуриха солидна преднина с попадения на Мартин Перчемлиев, Мирослав Василев и Константин Рангелов. В края на частта южните ни съседи върнаха два от головете и така запазиха интрига за третата третина.

В нея обаче играчите на канадския треньор Даниел Куомо не оставиха съмнения кой е по-силният отбор. За да стане резултатът разгромен, точни бяха Мартин Наков, Ивелин Иванов, Ивайло Пенчев и Мирослав Василев.

В четвъртък е почивен ден, а на 24 март, петък, селекцията ни се изправя срещу Израел. Лидер в класирането с 2 победи е тимът на Китай, следван от Тайван, Израел, България, Нова Зеландия и Турция.