Адрияно Дженев излиза за титлата в Хърватия

Тенис
    Viasport 25/03/2017 10:35

Адрияно Дженев (Хасково 2015) ще играе на финала на международния турнир по тенис за момичета и момчета до 12 г. във Върсар (Хърватия). Надпреварата е от 3-та категория на Тенис Европа.

Вчера на полуфиналите Дженев победи категорично сърбинът Вук Раденович с 6:3, 6:1. В спор за трофея днес той ще срещне представителя на домакините Дино Призмич, който надигра сънародника си Патрик Юрина с 6:2, 6:1.

От останалите ни представители по-напред стигна само Джулия Златева, която отпадна на ¼-финалите след загуба от бъдещата финалистка Дария Сувирджонкова след 6:1, 6:2. Виктор Марков и Анастасия Александра Николова пък напуснаха състезанието в по-ранните кръгове.

В същото време стана ясно, че на турнира в Анталия (Турция) за момичета и момчета до 14 г. също ще има българин, който ще спори за титлата.

Националите ни Динко Динев и Иван Пенев ще се изправят днес един срещу друг в полуфиналите и ще определят единия финалист. Вчера Динко победи Олаф Пиечковски от Полша с 6:4, 6:1, а Иван се справи с 6:2, 6:2 с кипъреца Константинос Кошис.

На полуфиналите в турнира на двойки обаче отпаднаха и двата ни тандема. Катерина Димитрова и Велина Минчева загубиха от Семра Аксу и Мелис Айда Уяр от Турция с 0:6, 4:6. Преди това поставената под №2 в схемата на индивидуалната надпревара Димитрова, заедно с Минчева (№8) и Велизара Филева (№12), отпаднаха в 3-ия кръг.

Българите Динко Динев (на снимката) и Иван Пенев ще определят едния финалист на турнира в Анталия.

При момчетата пък Динко Динев и Владимир Попов паднаха на крачка от финала на двойки от Али Ерсой (Турция) и Джонатън Прайс (Великобритания) с 3:6, 1:6. Попов приключи индивидуалната надпревара в 3-и кръг след загуба от Максимилян Хомберг (Германия) с 1:6, 2:6, а другият ни представител Драгомир Драганов падна кръг по рано от Дан Дута (Румъния) с 2:6, 1:6.

И четиримата ни представите при дуетите в Анталия, както и по-малките ни тенисисти в Хърватия са част от програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ.