Българче в топ 10 на европейското по шорттрек

Шорттрек
    Viasport 27/03/2017 09:10

Любомир Калчев се нареди на 10-ата позиция при момчетата в група D (родени 2003-2005 г.) на неофициалното европейско първенство по шорттрек.

Надпреварата се проведе в Хаселт (Белгия), а възпитаникът на трикратната олимпийска медалистка Евгения Раданова бе единственият ни представител.

Любо успя да вземе квота за шампионата, след като се нареди 3-ти във възрастовата си група във веригата състезания „Дунавска купа”, която излъчи финалисти от Източна Европа.

Квалификациите за Западна Европа пък бяха състезанията от „Стар клас”. Така във всяка възраст се събраха най-добрите 16 кънкьори от двете вериги (по 8 от всяка) на Стария континент, които си оспорваха златните медали.

На първата си дистанция – 1000 м, Калчев остана на една позиция от класиране за финала и така трябваше да се състезава в „Б”-финал. Българинът нямаше никакви проблеми и го спечели, с което си осигури 2 финални точки и зае временното 7-мо място.

В спринта на 500 м софиянецът спечели първата си серия, но на полуфинала бе дисквалифициран и не получи точки. На последната дистанция – 777 м, Любо също нямаше късмет и зае 9-ото място.

Така точките му стигнаха да се нареди 10-и в крайното класиране.