Убедителна домакинска победа за Монтана в U15

Ваня Николова 30/03/2017 18:00

Монтана спечели с 5:1 домакинството си на Янтра от 11-ия кръг на Елитната група до 15 години, Северозападна зона. Срещата се игра днес следобед на изкуствения терен на стадион "Огоста".

Домакините започнаха много силно и още до 11-ата минута водеха с 3:0. Иво Иванов откри в 4-ата, когато вкара с глава.

4 минути по-късно деветката на Монтана покачи на 2:0. Иванов се разписа отново след флангова атака, но този път попадението бе вкарано с крак.

Класическото 3:0 направи Рослав Найденов в 11-ата.

След половин час игра Монтана получи право да изпълни дузпа за нарушение на Велизар Ангелов срещу Румен Георгиев. Потърпевшият застана зад топката и бе точен за 4:0.

Домакините определено превъзхождаха своя съперник не само игрово, но и чисто физически. Гостите пристигнаха в Монтана с група само от 14 играчи заради кадрови проблеми. Няколко от футболистите на Янтра бяха с година по-малки - набор 2003.

В края на първото полувреме Монтана удари греда чрез Богомил Василев.

Янтра също имаше възможност за попадение малко преди почивката, когато Емилиян Голунов се озова на добра позиция, но не успя да нанесе удар.

Монтана започна отлично и втората част. Георги Замфиров се разписа за 5:0 след центриране от корнер.

Минути по-късно Петър Недев от състава на Янтра бе изведен по прекрасен начин срещу вратаря на домакините, но стражът на Монтана отрази удара с крак.

Гостите все пак стигнаха до попадение. Негов автор стана капитанът Християн Радославов, който в 45-ата минута изпълни страхотен пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на вратаря на Монтана.

Треньорът на домакините пусна в игра всичките си футболисти. Същото стори и този на гостите.

В следващите минути пропуски за Монтана направиха Александър Иванов и Тодор Тодоров.

Малко преди края Християн Радославов, който има мачове в трета лига, изпълни отново доста добре пряк свободен удар, но този път нямаше късмет и топката срещна напречната греда.

----

Монтана - Янтра 5:1

1:0 Иво Иванов (4), 2:0 Иво Иванов (8), 3:0 Рослав Найденов (11), 4:0 Румен Георгиев (31-дузпа), 5:0 Георги Замфиров (37), 5:1 Християн Радославов (45);

Монтана: Петър Петров, Антоан Димитров (Християн Фачиков), Георги Замфиров (Бисер Ангелов), Алекс Тодоров, Валерио Валериев-капитан, Владимир Мичов (Александър Иванов), Богомил Василев (Марти Дайнов), Николай Събчев, Рослав Найденов, Иво Иванов (Теодор Петков), Румен Георгиев (Тодор Тодоров);

Треньор: Юлиан Райчев;

Янтра: Георги Василев, Християн Радославов-капитан, Велизар Ангелов, Ивайло Русинов, Станислав Иванов, Велислав Бондоловски, Денис Дочев (Робертин Георгиев), Петър Недев (Цветан Иванов), Давид Василев, Самуил Станев (Никос Цитлокидис), Емилиян Голунов;

Треньор: Генади Цитлокидис;

Съдии: Петър Милков, Николай Михайлов и Стилиян Иванов;

Делегат на БФС: Николай Василев;

Жълт картон: Велизар Ангелов;

Монтана, стадион "Огоста", изкуствен терен, 30 зрители.

Останалите резултати и класирането, ВИЖТЕ ТУК.