U15: Пирин матира Локо в “Надежда”

Валентин Маринов 02/04/2017 08:05

Пирин (Благоевград) спечели с 2:0 срещу Локомотив (София) в мач от 20-ия кръг на Елитната Югозападна група до 15 г.

С което “орлетата” показаха, че още не са се отказали от петото място, даващо право за участие в държавното първенство при децата през юни. В момента Пирин изостава на 7 точки от Славия.

А Локомотив е спокоен на третата си позиция.

Вчера на изкуствения терен в кв. “Надежда” домакините започваха по-добре и имаха няколко добри атаки в първите минути, най-вече чрез Кирил Сашов.

Около 17-ата минута гостите се задържаха малко повече в половината на Локо заради статични положения. След изпълнен ъглов удар Константин Вакъвчиев нанесе удар с глава и прати топката в мрежата - 1:0 за Пирин.

Попадението явно стъписа “червено-черните”, които “забравиха” да играят. Обратно - видимо окрилени, гостите изнесоха играта напред. Така действията се водеха в средата на терена или в половината на Локомотив.

Качеството на футбола не бе високо.

След почивката Пирин бързо стигна до 2:0 и до голяма степен реши нещата в своя полза. Нисичкият и все още слаб като физика, но много напорист Християн Анастасов, направи пореден пробив отляво на атаката и центрира на Иван Тасев, който направи 2:0 с глава.

В следващите минути Локо успя да натисне и “железничарите” направиха няколко пропуска. Бисер Панталеев би близо до гола, но вратарят Алекс Тодоров изби. Той имаше още 2-3 намеси. Малко след това Локо изтърва нова възможност.

Пирин също пробваше късмета си за трети гол - на контраатаки. Тасев бе изведен на чиста позиция, но не успя да преодолее Божидар Петров. Последва сходна ситуация с Даниел Топузов.

В крайна сметка резултатът остана 2:0 и пиринци си тръгнаха доволни за Благоевград. Те отново не загубиха при визита в София. И двата отбора имат колебливи изяви през пролетта.