Девойките U16 отстъпиха на Сърбия след дузпи

Viasport 11/04/2017 11:46

Националният отбор за девойки до 16 г. отстъпи на Сърбия U16 с 6:7 след дузпи във втория си двубой на международния приятелски турнир на УЕФА в Албена.

В редовното време срещата завърши при 1:1. България откри резултата чрез Александра Янева в 18-ата минута, но в 36-ата гостите изравниха с гол на Живана Ступар.

През втората част не се стигна до нови попадения и победителят трябваше да бъде определен чрез дузпи.

При наказателните удари сръбкините надделяха със 7:6. Според регламента на турнира за победа с дузпи се присъждат 2 точки, докато при загуба - 1 т.

В другата среща от надпреварата Естония се наложи над Фарьорските острови с 1:0.

След вторите двубои Сърбия е лидер в класирането с 5 точки, следвана от България с 4. Естония и Фарьорските острови са на последните две позиции с 3 и 0 пункта съответно.

Последният мач на нашите е срещу Естония. Двубоят е на 12 април, сряда, от 11:00 часа.