Отново дузпи, нов шок за Левски и втора купа за Лудогорец

Валентин Маринов 13/04/2017 17:45

На Велики четвъртък Лудогорец победи след дузпи Левски в страхотна драма при децата, родени 2003 г. - 1:1 и 9:8, на финала за Купата на БФС на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Това бе последният сблъсък за купата в турнира за този сезон. Във вторник Ботев взе трофея при юношите младша възраст - след 11-метрови удари срещу Левски, а в сряда Лудогорец триумфира при старшата с 3:1 над Черно море.

Двубоят, в края на който бяха изпълнени общо 20 дузпи, бе излъчен пряко от Viasport.bg и Sportmedia.tv.

По-опитният и обигран отбор - Левски, пое инициативата още от първите минути. "Сините" имаха няколко опасни атаки, а символичните гости, прибрани в своята половина, опитваха да отвърнат с контри.

В 9-ата минута Левски получи пряк свободен удар на около 20 метра от вратата и Даниел Начев използва един от специалитетите си, за да открие резултата - 1:0 за столичани.

След попадението Левски продължи да контролира топката повече. Лудогорец отговори с две опасни атаки, при които пролича липсата на увереност, за да бъдат акциите завършени.

В края на полувремето пропуск от Левски направи Мартин Хайдаров, чийто диагонален удар бе спасен от вратаря Мартин Петков.

След почивката освен по-аквитно, Лудогорец заигра и по-агресивно. Докато в редиците на "сините" пролича успокоение и отпускане.

"Орлите" направиха няколко добри атаки, при които липсваше само завършващ удар или последен пас. Настойчивостта им бе възнаградена в 57-ата минута, когато Людмил Неделчев намери път към вратата на "сините" - 1:1, след кратко разбъркване.

Малко след попадението си Неделчев бе заменен заради контузия.

"Сините" опитаха да си върнат аванса, но играта им след почивката не спореше. Въпреки че отново владееха топката повече и играта се водеше предимно в половината на съперника. Лудогорци пък се бранеха храбро, опитваха и да правят контри с изритани напред топки.

Последваха дузпи - отново за "сините" и във втория им финал. Двата отбора изпълниха общо 20 дузпи - по 10, като Левски бе на един удар от триумфа при петия опит. Димитър Керин обаче прати топката в аут и последва дълга поредица от единични изстрели.

При 10-ата за Левски вратарят на "зелените" Мартин Петков отрази шута на Петър Войнов, а след това Георги Владимиров хладнокръвно реализира за 9:8 и общо 10:9.

Две от три за Лудогорец в турнира за Купата на БФС!

----

Левски - Лудогорец 1:1

1:0 Даниел Начев (9), 1:1 Людмил Неделчев (57);

Даниел Начев (Левски) - гол, 1:0

Кристиян Костадинов (Лудогорец) - гол, 1:1

Мартин Хайдаров (Левски) - гол, 2:1

Алекс Маринов (Лудогорец) - пропуск, вратарят Иван Андонов изби!

Стелиън Георгиев (Левски) - гол, 3:1

Димитър Господинов (Лудогорец) - гол, 3:2

Иван Вълев (Левски) - гол, 4:2

Мартин Петков (Лудогорец) - гол, 4:3

Димитър Керин (Левски) - греда и аут, резултатът остава 4:3, Левски бе на един гол от триумфа!

Петър Войнов (Левски) - пропуск, вратарят Мартин Петков спаси, 8:8

Божидар Владимиров (Лудогорец) - гол, 8:9, Лудогорец спечели дузпите и Купата на БФС!

Левски: Иван Андонов-капитан, Александър Георгиев, Калоян Пехливанов, Петър Войнов, Виктор Георгиев, Стелиън Георгиев, Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Марин Петков (Иван Вълев), Димитър Иванов (Димитър Керин), Самуил Беримски;

Треньор: Красимир Петров

Лудогорец: Мартин Петков, Корай Гьочгелди, Алекс Маринов, Анастас Пемперски, Тодор Петров, Озан Ремзи (Димитър Господинов), Росен Иванов (Янаки Пламенов), Юлиян Маноловски-капитан (Даниел Тодоров), Кристиян Костадинов, Людмил Неделчев (Николай Георгиев), Божидар Владимиров;

Треньор: Тодор Живондов

Главен съдия: Радослав Гидженов, асистенти: Георги Калудов, Тони Пандарски и Иван Пенчев;

Делегат на БФС: Игор Бакьов;

Жълти картони: Тодор Петров, Корай Гьочгелди (Лудогорец); Александър Георгиев (Левски);

Велико Търново, ст. “Ивайло”, 250 зрители.