Нови победи, но и загуби за „Спортни таланти”

Общество
    Viasport 19/04/2017 18:25

Няколко млади български състезатели, част от програмата на „Еврофутбол“ - „Спортни таланти”, записаха победи при участието си в различни международни турнири.

Медийни партньори на инициативата са сайтовете Viasport.bg и BGathletic.com.

В шахмата Габриела Антова дели 39-то място на европейското първенство по шахмат за жени, което се провежда в Рига (Латвия). 15-годишната софиянка събра 3,5 точки след първите седем изиграни кръга. В последната си партия Габи достигна до реми срещу представителката на Естония Олде Маргарет след няколкократно повторение на ходовете.

До момента тя има в актива си 2 победи, три ремита и две загуби и е само на две точки от водачките в първенството. Другият участник от България - гросмайстор Антоанета Стефанова, също е с 3,5 точки след загуба в последния кръг. Вчера беше почивен ден на шампионата, а следващата съперничка на Габриела ще е представителката на Полша Тома Катаржина.

Друг „Спортен талант” на „Еврофутбол“ – Мария Делчева постигна две победи и две загуби на европейското лично първенство по бадминтон за момчета и момичета до 19 г., което се проведе във френския град Мюлуз. 16-годишната столичанка надигра в първата си среща Уна Берга от Латвия с 21:19, 21:11, а заедно с партньорката си Христомира Поповска записаха успех на двойки срещу чешкия тандем Аусбергерова/Зелинкова с 21:17, 21:14.

След това обаче последва изключително неприятна загуба с 22:24 в тайбрека в двубоя с Анастасия Семенова, която е номер 4 в схемата. Срещата започна с успех за рускинята с 21:19, но след това Мария се върна в мача и изравни резултата след 21:19 в своя полза. Тогава обаче дойде поражението в третата част.

Калина Христова спечели една среща, но загуби две във Висшата лига по тенис на маса.

Малко по-късно Делчева и партньорката й Христомира Поповска загубиха с 0:2 гейма от финландките Мари Ан Карюс и Кати-Креет Маран.

Още един „Спортен талант” на българския букмейкър – Калина Христова постигна победа, но и две загуби в първия кръг от втория турнир на Висшата лига по тенис на маса за жени, която се състоя в Панагюрище. Отборът на 15-годишната Калина – „Корабостроител 92“ е 7-ми във временното класиране.