U19: Лудогорец спука гумите в Стара Загора (обзор)

Viasport 22/04/2017 21:42

Лудогорец понесе най-тежката си загуба за сезона в Елитната юношеска група до 19 г. - 0:4 на терена на Берое.

Успехът на старозагорци затвърждава пълното превъзходство на домакините в първите 5 мача от 22-ия кръг. Те записаха 5 победи, а гостите успяха да стигнат само до два гола.

Вижте най-интересните събития от днешнитге срещи, а за утре остават три.

----

Левски - Дунав (Русе) 1:0 (1:0)

Впечатляващ гол на Атанас Кабов, който засече топката на границата на наказателното поле след пробив отляво, тя чукна напречната греда и влетя в мрежата. Такива изпълнения не се виждат често на всички нива в българския футбол.

Това се случи в 25-ата минута. В началото гостите имаха 100-процентова ситуация, но направиха фрапантен пропуск. Те и след това застрашаваха вратата на домакините, в дълги моменти от мача бяха равностойни.

Но особено през второто полувреме Левски пропусна да спечели по-убедително. Този път малшанс в няколко ситуации споходи голмайстора на тима Божидар Божилов.

----

Локомотив (Пловдив) - Верея 2:0 (2:0)

Ранна развръзка в Пловдив. Вихрено начало за домакините, които набързо поведоха с попадения на Иван Грънчаров и Любомир Романски до 5-ата минута.

В 18-ата Михаил Димитров имаше възможност да върне шансовете на Верея, но пропусна дузпа.

До почивката Локо направи пропуски, а след почивката играта бе равностойна, като гостите имаха няколко опасности.

Половината отбор на Верея U19 вече играе във “В” група за втория отбор на клуба.

----

ЦСКА-София - Нефтохимик 3:0 (2:0)

Най-тежката загуба за “шейховете” тази година. Кой знае как щеше да свърши мачът, ако Димитър Иванов от бургазлии бе реализирал сам срещу вратаря Борис Груев в самото начало.

След това ЦСКА нямаше проблеми. Радослав Живков откри в 9-ата минута, а в 37-ата Николай Янков удвои. Георги Търтов фиксира класиката в 52-ата от дузпа.

“Червените” можеха да разгромят съперника си, но изтърваха чисти положения.

----

Берое - Лудогорец 4:0 (1:0)

Не е изненада, че Берое побеждава Лудогорец, а че го прави с 4 гола разлика.

Мачът и тук започна по-добре за гостите, които до 20-ата минута имаха превъзходство, докато “зелено-белите” започнаха сковано.

От средата на полувремето Берое изравни играта. В 42-ата минута Радослав Калчев откри. Нататък по-добрият отбор бе този на треньора Иван Гаджев.

Николай Дросев направи 2:0 в 63-тата. Последваха индивидуални изяви на Атанас Панов, който в марков стил си заработи две дузпи и успя да ги оползотвори в 71-ата и 85-ата минута.

След срещата Гаджев изрази задоволство пред Viasport.bg от старанието, непримиримостта и агресията в играта на възпитаниците му.

----

Ботев (Пловдив) - Пирин (Бл) 6:2 (3:0)

Иван Михайлов откри в 16-ата минута, а още в 20-ата Здравко Жилов удвои. В 29-ата Иван Кирев направи преднината на Ботев внушителна.

Втората част започна идентично. Жилов покачи на 4:0 в 57-ата. Последваха два бързи гола на “орлетата”, дело на Георги Григоров. И добра възможност дори за трети гол на Пирин, но пропиляна.

Всичко свърши в 80-ата - Ангел Бастунов бе точен за 5:2, реабилитирайки се за пропуск малко преди това. Димитър Калчев направи 6:2 в 90-ата.

Треньорът на Пирин Венелин Товиров има претенции към главния съдия заради жълт картон, вдигнат на Методи Стефанов. Може да се окаже пети.

Стефанов поискал обяснение от рефера защо отсъжда ъглов удар, след като футболист на Ботев си признал, че той е играл последен с топката край вратата на Пирин. Според Товиров играчът му не е трябвало да получава картона - не и при тези обстоятелства.