ЦСКА (2003) не остави шанс на Славия (СНИМКИ)

Валентин Маринов 23/04/2017 13:40

Тимът на ЦСКА-София, родени 2003 г., записа убедителна победа с 4:1 като гост на Славия в столично дерби от 21-ия кръг на първенството за Деца “Б”.

Победата бе изкована и с убедителна игра на изкуствения терен, носещ името на клубната легенда на “белите” Стоян Коцев.

“Червените” започнаха по-добре още от началото, макар че първите минути бяха равностойни, с добри атаки и към двете врати.

В 15-ата минута Цветомир Цанев, привлечен на Армията през зимата от Берое, откри резултата с удар отблизо в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Радостта на гостите не трая дълго. “Славистите” заиграха по-активно и в 24-ата изравниха резултата - капитанът Мартин Стоилов се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА при центриране, 1:1.

Едва бяха отминали и две минути и “червените” си върнаха аванса - втори гол записа Цанев след центриране отляво и рикошет. До края на полувремето действията се водеха предимно в центъра на терена.

След почивката ЦСКА беше по-добрият отбор. Пресата на момчетата на треньора Христо Марашлиев в средата на терена не позволяваше на “белите” да организират атаки. Така пред Ивайло Илиев не се случи почти нищо интересно, докато Георги Илиев и футболистите пред него имаха доста работа.

Още в началните минути Мартин Смоленски изскочи сам срещу стража, но не успя да го предолее. Малко след това капитанът отново имаше отлична възможност, но шутира в аут.

Последва отлична намеса на Георги Илиев при изстрел на Георги Иванов. В 58-ата по-настойчивата и агресивна игра на ЦСКА даде резултат и интригата приключи. Първата смяна на Марашлиев - Георги Манев, отправи шут, топката рикошира в негов съотборник и влезе в мрежата.

Крайния резултат оформи Смоленски, който в самия край все пак успя да се разпише, като материализира хубава атака на “червените” отдясно.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК.

----

Славия - ЦСКА-София 1:4

0:1 Цветомир Цанев (15), 1:1 Мартин Стоилов (24), 1:2 Цветомир Цанев (26), 1:3 Георги Манев (58), 1:4 Мартин Смоленски (70);

Славия: Георги Илиев, Йордан Константинов (Иван Емилов), Емил Ангелов, Евгени Петров (Борислав Петров), Любомир Цветанов, Кристиян Стоянов, Иван Михайлов, Кирил Попов (Виктор Тонев), Мартин Стоилов-капитан (Николай Николаев), Евгений Илиев, Петър Стефанов;

Треньор: Иво Градев

ЦСКА-София: Ивайло Илиев, Данаил Стойчев (Георги Манев), Димитър Колимечков, Мартин Кирчев, Иван Бакалски, Алпай Рамадан (Милен Хаджиев), Мартин Аврамов, Георги Иванов (Христо Арсов), Александър Бучков, Цветомир Цанев, Мартин Смоленски-капитан;

Треньор: Христо Марашлиев

Съдии: Ивайло Ненков, Димитър Добромиров и Мурад Адем (от София)

Делегат на БФС: Емил Спасов

Жълт картон: Кирил Попов (Славия);

София, стадион “Славия”, изкуствен терен, 70 зрители.