Царско село изненада Витоша при младшата

Ваня Николова 23/04/2017 15:15

Царско село победи като гост с 3:1 Витоша (Бистрица) в среща от 27-ия кръг на зоналното първенство при юношите младша възраст (2000-2001).

С оглед на класирането в групата успехът на Царско село може да бъде определен като изненада.

Тимът от Бистрица отстъпи едно място в подреждането и вече е пети с 42 точки, с 2 по-малко от четвъртия Локомотив (София), който днес победи Пирин 2001 с 2:1.

Царско село се изкачи с една позиция нагоре. Отборът се намира на десето място с актив от 25 точки.

В първите десетина минути на срещата играта се водеше предимно в центъра на терена без опасни положения. Първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на гостите. В 15-ата минута добра комбинация между Алексей Георгиев и Муса Ислямов завърши с удар на последния, но вратарят на Царско село Иван Дерманджиев спаси.

Малко по-късно след контраатака на Витоша Алексей Георгиев опита изстрел от дистанция, но стражът на гостите отново не бе затруднен.

В 25-ата минута домакините пропуснаха още едно положение. Даниел Борисов засече с глава центриране от корнер, но ударът не намери целта.

След половин час игра гостите поведоха с първия си точен удар към вратата на Витоша. Кристиан Тасков получи отдяно на наказателното поле и центрира към Радослав Генадиев, който с глава бе безгрешен – 0:1. При този резултат завърши първата част.

Домакините започнаха мотивирано второто полувреме и стигнаха до равенство. В 60-ата минута Теодор Костадинов се измъкна от засадата и се възползва от подаване на Муса Ислямов за 1:1.

Малко след изравнителния гол на Витоша, Кристиан Тасков направи невероятен пропуск. Той преодоля вратаря Иван Ризов, но на празна врата не успя да нанесе удар.

Подобно на първата част, и сега Царско село изчака търпеливо своя момент, за да нанесе решителен удар. Тасков се реваншира за пропуска и в 68-ата минута мушна топката между вратаря и гредата за 1:2.

Последният гол бе от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Марио Дилчовски срещу Тасков. Зад топката застана Радослав Генадиев, който бе точен и с втория си гол оформи крайния резултат.

Две минути преди края Алексей Георгиев можеше да вкара втори гол за Витоша, но вратарят на Царско село Дерманджиев показа добър рефлекс и спаси.

----

Витоша (Бистрица) - Царско село 1:3

0:1 Радослав Генадиев (30), 1:1 Теодор Костадинов (60), 1:2 Кристиан Тасков (68), 1:3 Радослав Генадиев (73-дузпа);

Витоша (Бистрица): Иван Ризов-капитан, Марио Дилчовски (Виктор Мицилков), Николай Славков (Алекс Терзийски), Здравко Панев (Даниел Харизанов), Дони Бак, Даниел Борисов, Васил Първанов, Хафиз Рахими (Борислав Иванов), Муса Ислямов (Димитър Димитров), Алексей Георгиев, Теодор Костадинов;

Треньор: Росен Стоянов;

Царско село: Иван Дерманджиев, Кристиян Стефанов, Ерик Фаро, Алекс Цветанов, Чавдар Христов (Валентин Антонов), Станислав Петров (Свилен Свиленов), Петьо Динев (Паоло Димов), Калин Маринов-капитан, Никола Пенев (Михаил Марин), Кристиан Тасков (Виктор Дубаров), Радослав Генадиев (Габриел Стойков);

Треньор: Валентин Велев;

Съдии: Огнян Янков, Светлин Симеонов, Павел Драгомиров;

Делегат на БФС: Тодор Велков;

Жълти картони: Даниел Борисов, Марио Дилчовски (Витоша), Никола Пенев, Михаил Марин, Петьо Динев (Царско село);

София, ст. "Академик", 4-ти км, 50 зрители.