Левски извоюва място във финала за Купата на БФБ

BGbasket.com 29/04/2017 20:38

Левски (U19) се наложи с 90:85 над Черно море Тича (U19) и ще играе на финал за Купата на Българската федерация по баскетбол при юношите.

На финала в неделя от 15:00 часа един срещу друг ще се изправят ЦСКА и Левски, а в малкия финал от 13:00 часа ще спорят Тунджа (Ямбол) и Черно море Тича.

И двата двубоя ще можете да наблюдавате на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Черно море Тича започна по-добре двубоя, като набързо поведе с 10 точки до средата на първата четвърт.

"Сините" по традиция се нуждаеха от малко време да се съвземат и влязат в мача, и го сториха със серия от 11:2 в рамките на три минути, благодарение на която се доближиха само на точка от варненци.

Добрата организация в играта на Левски им донесе и първа преднина в мача в края на първата четвърт, която завърши с кош на Кристиян Георгиев за 23:22.

Втората част вървеше кош за кош, като домакините имаха минимална преднина почти през цялото време, за да се оттеглят с аванс от 5 на почивката - 45:40.

Над Левски обаче надвиснаха проблеми в този втори период, заради контузията на капитана Мартин Тимов.

И в двата отбора пък двама ключови играчи се оказаха рано-рано с по три фаула - Кристиян Георгиев и Мартин Коцев.

Опитът на Левски помагаше на "сините" да останат напред в резултата, но многото грешки не им позволяваха да се откъснат.

Агресивната защита на Левски не позволяваше на Черно море да завършва под коша, а и двата отбора не разчитаха на стрелбата от разстояние.

След като за 25 минути си бяха вкарали общо четири тройки, само за три минути нанизаха по три.

Разликата от седем точки в полза на "сините" падна само до две, минута преди края на третия период, след като Коцев взе нещата в свои ръце. На неговата тройка обаче Лъчезар Димитров отговори мигновено, за 67:62 преди последната част.

Шест минути преди края разликата за първи път в мача стана двуцифрена.

Черно море обаче не се предаде и успя да се доближи само до един кош разлика в заключителните моменти, но Левски довърши започнатото от наказателната линия, след продължителна игра на нерви.

Лъчезар Димитров завърши с фантастичен коефициент за Левски, след като за 35 минути на терена реализира 35 точки, добави осем асистенции, шест откраднати топки и пет борби. Румен Цанков отбеляза 18, а Кристиян Георгиев - 15 за победата.

За Черно море Мартин Коцев реализира 25, Петър Христов завърши с 18, а Мартин Стефанов със 16.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (U19) - ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА (U19)