Злато и бронз за гимнастичките в Баку

Художествена гимнастика
    Viasport 29/04/2017 21:55

Българският ансамбъл по художествена гимнастика и Невяна Владинова записаха пореден триумф за Световната купа. Във веригата от най-високата категория в Баку нашите спечелиха злато и бронз в многобоя съответно при отборите и в индивидуалното.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканов, Теодора Александрова, Лаура Траатс и Елена Бинева играха отлично и получиха 18.200 за съчетанието си с три топки и две въжета и след вчерашното 18.350 т за играта с 5 обръча и сбор от 36.550 точки и заслужено грабнаха купата и златните медали.

От големите конкуренти на момичетата на Весела Димитрова отсъстваха само рускините, но българките показа категорично превъзходство пред Италия (сбор от 35.500) и Украйна (35.100), които завършиха 2-ри и 3-ти.

Операторът на Азербайджанската телевизия показа невероятно неуважение към водачките в класирането и не излъчи момента с обявяването на оценката им, но това не помрачи радостта на нашите момичета от заслужено спечелената шампионска купа.

Преди това Невяна Владинова игра много смело бухалки и бе оценена със 17.700 ( най-високата оценка на уреда в турнира) и изигра лентата си умно и получи 16.900.

Така след вчерашните си изпълнения на обръч и топка, за които бе оценена съответно с 16.700 и 17.100, тя събра сбор от 68.400 т. и се класира трета в многобоя, непосредствено след двете рускини Арина Аверина и Александра Солдатова.

Боряна Калейн (вляво) и Невяна Владинова (вдясно) заслужиха одобрението на главната треньорка на националния отбор Бранимира Маркова.

Втората наша представителка Боряна Калейн допусна някои неточности в играта си, но при второто си участие на Световна купа отново е в топ 10, класирайки се 9-та в многобоя.

Утре ансамбълът ни ще участва и в двата финала, а Невяна Владинова ще играе във всичките 4 финала в индивидуалното. Калейн ще представи за втори път в Баку съчетанието си на лента.