Септември спечели вътрешно дерби срещу ДИТ

Валентин Маринов 30/04/2017 16:15

Септември взе с 3:0 вътрешноклубно дерби срещу ДИТ от 29-ия кръг на столичната зонална група за юноши младша възраст, родени 2000-2001 г.

Дерби обаче не стана - за разлика от други възрасти в софийската школа тези дни, тъй като символичните гости доминираха и спечелиха.

Началото бе предпазливо и разучаващо, въпреки че двата отбора се познават отлично. В равностойните първи минути Септември повече владееше топката, докато ДИТ опитваше да разчита на контри.

В 20-ата минута “септемврийци” получиха пряк свободен удар пред наказателното поле за нарушение срещу Николай Манчевски и Дамян Ганчев с лекота опъна мрежата - 1:0.

Най-интересната ситуация за ДИТ преди почивката бе при излизане напред и игра с глава на вратаря на “гостите” Пресиян Христов. Топката попадна в краката на Мирослав Ал Дуаян, който без забавяне пробва прехвърлящ удар. И когато всички виждаха как пада изравнителен гол, кълбото тупна в малкия пеналт и прехвърли рамката.

В атаките на ДИТ липсваха острота и завършващи удари, а второто важеше и за Септември. Пропуск направи Николай Манчевски, а малко след това и греда спаси “домакините”.

В 43-тата минута влезлият като смяна на почивката Костадин Костадинов с прехвърлящ диагонален удар покачи на 2:0. В акцията мигове по-рано пропуск направи Иван Гелов.

ДИТ заигра по-активно, пое инициативата и пренесе играта в половината на своя съперник. Отново липсваше това, което и в първите 40 минути - удари. Най-чистото положение за тима на Емил Петков изтърва Бранко Тодоров, който сам срещу вратаря прати топката в аут.

В 67-ата минута “гостите” дръпнаха с 3:0 чрез Дамян Ганчев (вторият му гол) и тук всичко приключи. До края на срещата мачът се доиграваше.