Атлетът Румен Руменов с 2 титли в детски турнири

Лека атлетика
    Viasport 01/05/2017 09:08

Румен Руменов от Мизия спечели и двата старта от поредните кръгове на веригата „Мтел атлетика за младежи“, които се проведоха през уикенда. Третият кръг на турнира бе на новия градски стадион в Шабла.

Златото в трибоя за трети пореден път грабна Руменов, който набра 216 точки (60 м - 7.8 сек., скок дължина  - 4.77 м и 800 м – 2:22.0 мин.). Само на точка зад него на почетната стълбичка бе съотборникът му Ангел Димитров (7.9 сек. - 4.97 м - 2:23.2 мин.). Валентин Бояджиев (Евър – Варна) пък зае третото място със 161 точки.

При момичетата в отсъствието на лидерката във временното класиране Изабел Крамарска (Рилски атлет – Самоков) имаше нова шампионка в третия кръг. Първа в Шабла с 189 т. (60 м - 8.4 сек., скок дължина – 4.61 м и 600 м – 1:54.3 мин.) е Верджиния Костадинова (Добруджа – Добрич). Владислава Стоянова (Супер спорт – Варна) е втора със 163 т., а трета е Мария Александрова (Евър – Варна със 154 точки.

Всички деца, участвали в трибоя, бяха наградени от Атлет №1 на България за 2004-а, 2013-а и 2014-а година Георги Иванов – двукратен световен шампион за юноши и национален рекордьор на гюле, и от Диан Драшков – спортен директор на Българска федерация лека атлетика.

Още над 100 деца на възраст от 6 до 10 години участваха в дисциплините 60 м и скок дължина като всички получиха грамоти от „Мтел атлетика за младежи“ и медали от кмета на община Шабла Мариян Жечев.

Ден по-късно детската верига по лека атлетика гостува във Велико Търново, където надпреварата бе на стадион „Ивайло“.

Румен Руменов (всредата) спечели и двата кръга във веригата турнири, провели се през уикенда в Шабла и Велико Търново.

И тук Румен Руменов не отстъпи първото място при момчетата, а при момичетата лидерската си позиция във временното класиране защити Изабел Крамарска (Рилски атлет – Самоков). Двамата бяха непобедими в трибоя.

Руменов достигна нови лични резултати със 7.7 сек. на 60 м, 5.52 м на скок дължина и 2:18.6 мин. на 800 м и общ сбор точки 248 т. Съотборникът му Ангел Димитров имаше конкуренция от Мехмед Мехмед (Лудогорец – Разград), но го победи с 210 точки срещу 204 т. за неговия съперник.

Крамарска също постигна два лични рекорда - на скок дължина – 5.13 м и на 600 м - 1:45.7 мин., а с 8.2 сек. на 60 м спечели трибоя с 232 т. Втора остана Александра Коларова (Локомотов – Пловдив), която записа точно 50 т. по-малко, а трета е Емма Тодева (Пълдин – Пловдив) със 176 т.

След края на състезанието в трибоя имаше 60 м за деца от детските градини от Велико Търново, а по-късно започна и първият мемориален турнир за юноши и девойки до 18 години „Мартин Петров – Марто“.

Малчуганите от няколко детски градини във Велико Търново премериха сили в спринта.

Всички деца от „Мтел атлетика за младежи“ бяха наградени от Светла Миткова, която има медали и призови класирания от европейски и световни първенства на гюле и диск през 80-те и 90-те години от миналияя век.

Следващите кръгове от „Мтел атлетика за младежи“ са в София, Хисар и Русе, а финалът на веригата е на турнира „Нови звезди“ в София на 17 май.