Локо (Пловдив) излъга ЦСКА на финала в Сопот

Валентин Маринов 01/05/2017 15:41

Набор 2004 на пловдивския Локомотив изтръгна 1:0 срещу ЦСКА-София във финала на турнира SKF Meet the world в Сопот и ще участва на "Купа Готия" в Швеция през юли.

Любомир Мерджанов реализира единствения гол в 11-ата минута. До края "червените" не успяха да намерят път към вратата на съперника си. През второто полувреме те получиха два червени картона.

Третото място е за Ботев (Пловдив) след 3:2 в "малкия финал" срещу Черно море. За петото Берое неочаквано лесно срази Левски с 4:1, а домакините от Металик бяха много близо до сензация срещу Славия. Те водеха с 3:2 и допуснаха 3:3 в последните минути, а след това отстъпиха с дузпи.

"Червените" бяха абсолютни фаворити на финала и в целия турнир. Още повече след резултатите в групата си - по 3:0 срещу Ботев и Левски и 4:0 над домакините от Металик.

Още първите минути подсказаха как ще подходят двата съперника. "Армейците" натиснаха, те повече владееха топката, докато "черно-белите" приеха играта в половината си и заложиха на контри.

ЦСКА срещна сериозни трудности с разбиването на бента пред вратата на Локомотив. Така и не го разби.

В 11-ата минута "смърфовете" отнеха топката в средата на терена и организираха бърза акция отляво на атаката. Топката стигна до Мерджанов, който порази мрежата - 1:0 за Локо. Шокиращ резултат за мнозина на стадиона.

Това е единственият гол във вратата на "червените" за целия турнир. Попадението видимо ги смути, като в същото време даде криле на пловдивчани. ЦСКА продължи да атакува, но без необходимата отстрота и изненада.

Така премина и второто полувреме. В 34-ата Мерджанов се отскубна от защитата на ЦСКА и бе задържан от футболиста на столичани Николай Няголов. Последва директен червен картон.

До края футболистите на треньора Атанас Борносузов не успяха да намерят играта си, а в една ситуация вратарят им спаси сигурен втори гол. Контрите на Локо бяха доста по-опасни от акциите на ЦСКА, които се развиваха бавно и предсказуемо.

Малко преди последния съдийски сигнал още един футболист в червено бе изгонен заради реплика към рефера. А "смърфовете" ликуваха като победители в турнира - за първи път в историята му.

"ЦСКА е най-силният отбор в България на тази възраст, коментира пред Viasport.bg треньорът на Локо Апостол Костадинов. - В това няма спор. Аз гледах и трите мача на отбора на турнира и се подготвих тактически за начина на игра на нашия противник. Наситихме двата фланга, тъй като ЦСКА атакува предимно по този начин. Така спряхме съперника. Излъгахме ги. Доволен съм от раздаването и тактическата дисциплина."

"Това е най-силният турнир в България, ходили сме на много други и мога да направя сравнение. Организацията е отлична, а отборите са много силни и равностойни. Всичко е на много високо ниво. Нямаше скандали по време на турнира, всички отбори и треньори се държаха много приятелски и коректно. Още нищо не знам за "Купа Готия", но има време до юли", завърши младият специалист (на снимката долу получава медала си).

Турнирът бе закрит с награждаване, на което всички деца от отборите получиха медали, купи, топки и подаръци от организатора SKF България. Тимовете си тръгнаха с по една торта. Присъства футболното величие Георги Георгиев-Гецата, регионален селекционер на БФС, кметът на Сопот, част от ръководството на SKF България и т.н.