Николаева и Лефтеров над всички в „Талънт къп”

Плуване
    Василен Димитров 01/05/2017 16:15

Калина Николаева и Калоян Левтеров спечелиха по четири титли и купите за най-добри постижения в най-горната възраст на четвъртото издание на международния турнир по плуване „Талънт къп”, който се проведе на закрития 50-метров басейн „Диана“.

ПСК Черно море (Варна) пък взе поредната си отборна купа.

Организатор на надпреварата бе клубът по скокове във вода Витоша и неговият мотор Георги Чобанов, а състезанието се проведе под егидата на българската федерация и бе излъчвано по BGswim.com, Sportmedia.TV и Viasport.bg.

Включиха се 469 състезатели (244  момчета и 225 момичета) от 32 клуба, включително и от три гостуващи държави – Русия, Сърбия и Холандия.

Калина направи поредните си силни плувания и беше с принос за отборната титла на ПСК Черно море. При по-големите – девойки младша възраст (13-14-годишни) снажната варненка триумфира на 100 м св. стил (1:01,33 мин.), на 200 м св. стил (2:12,36), на 200 м бруст (2:45,87 мин.) и на 50 м бътерфлай (30,39).

С времето си на стотака кроул възпитаничката на руския специалист Антон Гиляревский грабна и купата за най-добро постижение при най-големите.

При момчетата в същата възрастова група Калоян Левтеров от Славия също записа каре от титли. Състезателят на Жорж Станкович беше безапелационен в трите дистанции на гърба 50 м – 28,93 сек., 100 м - 1:03,28 мин. и на 200 м – 2:24,03 мин. На 200 м св. стил той финишира за 2:01,75 мин. и грабна купата за най-добро време сред наборите си.

Негов подгласник стана Дениел Нанков от Черно море, който също беше сред най-ярките състезатели на „Талънт къп” с общо три златни медала.

В състезанието се забеляза прогресия на резултатите при всички състезатели. Плувците с най-добри постижения според таблицата на ФИНА в отделните възрасти получиха телефон Samsung Galaxy J5 2016 от M-Tel, както и подаръци от Arena и Amway.

Състезателката на Астери (Варна) Гергана Стоянова, подобри най-добрите постижения за деца на 50 м и 100 м бруст съответно с времена от 35,50 сек. и 1:17,58 мин.

Дениел Нанков от ПСК Черно море също направи силни плувания.

В отборното класиране подгласник на шампиона стана именно клуба на варненката. Тройката затвори Пирин (Благоевград). С купи бяха наградени и трите най-добри отбора в отделните възрастови групи, информира сайтът на БФПС.

Първенец в групата "Златна рибка" стана отборът на Пирин, а след него са Инвиктус (Плевен) и Астери.

Последните обаче оглавиха класирането за възрастова група "Весел дефин" с подгласници отборът на Акулите от Бургас и Сливен 2002. При децата първи стана Ирис (Русе), а втори и трети са Астери и Пирин.

Купата при най-големите участници на турнира, юноши и девойки младша възраст е за Черно море. Втори е отборът на Славия, а на трето място е сръбският  11 Април.

Състезателите с най-добро постижение по точките на ФИНА при момчетата и момичета в отделните възрастови групи бяха отличени с купи:

Момичета

„Златна рибка“ (9-10 г.) - Никол Везенкова (Пирин) - 366 т. на 100 м св. стил

„Весел делфин“ (11 г.) - Калина Захариева (GD Sport)  - 455 т. на 200 м св. стил

Деца (12 г.) - Гергана Стоянова (Астери) - 572 т. на 50 м бруст

Девойки младша (13-14 г.) - Калина Николаева (Черно море) - 621 т. на 200 м св. стил

Момчета

„Златна рибка“ (9-10 г.) - Дейвид Найденов (Инвиктус) - 304 т. на 100 м св. стил