Доминация на Рилски и Димитровград в борбата

Борба
    Viasport 01/05/2017 17:05

Рилски спортист и Димитровград триумфираха в отборната надпревара на държавното лично отборно първенство по борба за юноши в Сливен.

В свободния стил състезателите на Димитровград спечелиха най-много титли – 3 в различните категории, а най-техничен състезател на турнира стана Микяй Наим, който триумфира в категория 60 кг. Така димитровградчани събраха сбор от 50 точки, който им осигури лидерската позиция в отборното. Втори и трети се наредиха тимовете на Сливен (44 т.) и Армеец-ЦСКА (39 т.).

Най-резултатен при свободняците пък е представителят на Армеец-ЦСКА Джемал Али (до 74 кг). Именно той спечели и титлата в категорията си.

В турнира на класическия стил пък Рилски спортист оглави класирането, въпреки че само Красимир Крумов (до 74 кг) грабна златен медал. Той бе обявен и за най-резултатен състезател в този стил. Съотборниците му пък успяха да донесат на клуба си още 3 сребърни и 1 бронзово отличие, което помогна за лидерската позиция в отборното, където Рилецо е пръв със 70 т.

След него останаха Локомотив (Пловдив) и Левски (София), които водиха оспорвана битка до края. Пловдивчани обаче взеха сребро със само 1 т. преднина пред столичани – 63 срещу 62 т.

Най-техничен борец пък стана Светослав Николов (до 84 кг). Юношата от Левски спечели една от най-масовите категории на републиканското в Сливен.

В по-високите категории при децата (вдясно) битките бяха доста тежки.

В същото време Таньо Танев бе обявен за най-резултатен състезател при децата и взе приза "Станка Златева" на турнира в памет на Иван Кръстев и Петко Дерменджиев в Ямбол. 10-ото издание на международната надпревара събра 119 малчугани.

Танев пък стана първи в кат. до 38 кг при децата. Всички двубои в турнира проследи отблизо именитата ни боркиня Станка Златева.

При децата в подготвителни групи пък купата "Иван Кръстев - Петко Дермнджиев" вдигна представителят на домакините Иван Иванов, станал първи в кат. до 38 кг. При кадетките с приз завърши Руска Максимова (до 65 кг).