Хорозов и Несторов са №1 на двойки в Свиленград

Тенис
    Viasport 06/05/2017 16:20
Пьотър Нестеров (ТК Черно море Елит) и Максим Хорозов (ТК Железничар 1996) спечелиха титлата на двойки при юношите от международния турнир по тенис до 14 г. в Свиленград.

На финала те дадоха само 2 гейма на своите опоненти – Драгомир Драганов и Никола Керемедчиев, и ги победиха с 6:0, 6:2. Шампионите са съотборници в „А“ националния отбор до 14 г. от програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.

Несторов ще има шанс да спечели още една купа, тъй като утре ще играе и във финала на сингъл. Днес той победи Янаки Милев с 6:1, 6:2 и в спора за титлата ще се изправи срещу Иван Сидоров от Русия, надиграл в другия полуфинал Драгомир Драганов с 6:4, 6:1.

Също с две купи от Свиленград може да си тръгне и Велина Минчева (ТК Стоянстрой), която вчера с Катерина Димитрова стана първа на двойки. Утре Минчева ще спори и за титлата на сингъл срещу Мирела Шкумбова (ТК Банкя), след като на полуфинала се справи с Василики Магдалина Самара от Гърция с 6:0, 3:6, 6:1. Шкумбова пък победи Катя Димитрова (ТК Локо 98) с 6:4, 7:6(5).

И трите българки също са част от националните отбори по програмата „3Т“.