ЦСКА се завърна с победа на Панчарево

Ваня Николова 13/05/2017 21:05

ЦСКА-София се завърна с победа на базата в Панчарево. В първия официален мач след ремонта юношите старша възраст на клуба се наложиха с 2:0 над Монтана в мач от 26-ия кръг на Елитната U19.

Ремонтните дейности на базата на "червените" продължават с пълна сила, като в момента се прави нов терен, ремонтират се бунгалата. Базата вече получи разрешение да приема мачове от първенствата при юношите.

През първото полувреме ЦСКА създаде доста добри ситуации пред вратата на гостите, но страхотните намеси на стража на Монтана Кристиян Иванов не позволиха резултатът да бъде открит до 45-ата минута.

Вратарят отрази пряк свободен удар на Айкут Рамадан в 14-ата миинута. Иван Митрев и Добромир Бонев от тима на ЦСКА имаха по две много добри възможности да открият резултата, но Иванов отново бе последна преграда пред гола.

Гостите също се опитаха да застрашат стража на ЦСКА. Борислав Дамянов и Светлин Димитров имаха възможност да стрелят към вратата на "червените", но неточно.

Вратарят на Монтана Иванов нямаше какво да направи в последната минута на първото полувреме, когато Айкут Рамадан бе оставен сам в наказателното поле и отблизо се разписа за 1:0.

Картината на терена не се промени през второто полувреме. ЦСКА бе отборът, който водеше играта, но гостите също търсеха своите възможности да изненадат "червените". Мартин Лазаров и Светлин Димитров опитаха да изравнят, но ударите им бяха отразени.

Вратарят на Монтана Кристиян Иванов изби опасен изстрел от дистанция на Даниел Йорданов в средата на полувремето. Малко по-късно обаче Йорданов покачи на 2:0 с красиво попадение.

До края остана време за още един пропуск на играча на ЦСКА Андрей Йорданов.

С победата днес "червените" направиха още една важна крачка към титлата в Елитаната U19. "Армейците" са лидери с 65 точки, Славия е на второ място с 57. "Белите" обаче са с два мача по-малко.

Останалите срещи от кръга са в неделя, 14 май.