U19: 14-годишен с дебют за Левски (обзор)

Viasport 14/05/2017 22:54

Пирин (Благоевград) огорчи Нефтохимик с 1:0 в един от ключовите мачове на 26-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 години.

При това го направи като гост, което е сериозен удар по надеждите на “шейховете” за оцеляване.

Още един-два резултата будят интерес в рунд, в който повечето фаворити не допуснаха изненади. Отново отчитаме кръг с голяма резултатност.

Вижте и какви две интересни събития се случиха днес. А вчера ЦСКА-София спечели с 2:0 срещу Монтана при завръщането си в базата в Панчарево.

----

Славия - Ботев (Враца) 5:1 (3:1)

“Белите” спряха пролетния щурм на врачани. Христо Тодоров откри в 7-ата минута, а в 14-ата Цветомир Вачев удвои. Нататък своеобразната гонитба между двамата продължи.

В 28-ата Тодоров бе точен за 3:0, а в 33-тата Иван Велчев намали. Последва гол на Вачев за 4:1 в 67-ата. В 83-тата гостите си отбелязаха автогол.

Вачев и Тодоров можеха да направят и по един хеттрик. Домакините изтърваха куп положения.

----

Черно море - Септември (Сф) 4:1 (2:1)

Тук хеттрик има.

Най-сетни треньорът на “моряците” Тодор Каменов можеше да разчита на всичките си основни футболисти и резултатът е видим.

В 25-ата Лъчезар Йорданов бе спънат в наказателното поле на столичани и Валентин Йосков откри от дузпа. В 30-ата Мариян Наплатанов изравни.

В 41-ата Йосков заби запомнящ се гол с диагонален удар, попаднал в един от горните ъгли на вратата на Септември. В 65-ата таранът оформия “тройка”.

Можеше да е “четворка” в 75-ата - като по чудо Валентин Йосков не успя да преодолее стража на Септември, но това стори с добавка Влад Михайлов.

Получи се добър мач с открита игра и ситуации за гол в полза и на двата съперника.

----

Берое - Сливен 4:1 (1:1)

“Беройци” подцениха съперника, подходиха лежерно. Още повече, след като в 20-ата дръпнаха чрез Атанас Панов от дузпа. 11-метровият удар донесе и изгонване за Фатих Исмаилов, който получи втория си жълт картон за нарушението.

Въпреки това в 31-ата Габриел Диманов изравни.

Чест прави на гостите, че играха сякаш са с 11 души.

В 63-тата Владислав Христов направи 2:1, а малко след това Сливен все пак рухна. До 75-ата Руси Чернаков заби още две попадения.

----

Левски - Локомотив (Пд) 2:2 (2:0)

Двата тима размениха по едно полувреме. А мачът ще се запомни с две интересни събития.

Левски поведе още до 10-ата минута с голове на Сонер Полат и Георги Недялков. Изтърва и трето попадение.

А след почивката положението на терена придоби обрат. Ангел Денчев намали в 60-ата, а в 75-ата Мариян Тонев изравни. Локо никак не бе далеч и от трето попадение.

В последните 15-ина минути треньорът на “сините” Йордан Петков пусна в игра 14-годишния Даниел Начев (набор 2003, на снимката вляво). Той е лишен от половин отбор футболисти, които са част от мъжкия състав.

А в един ден наставникът на Локо Димитър Палазов води два мача. Той пое и младшата в U17, така до обед днес беше в Дупница, където “черно-белите” победиха с 4:2. Малко след това Палазов имаше още една среща.

----

Лудогорец - Дунав (Русе) 6:2 (3:0)

Неочаквано тежка загуба за русенци, които обикновено дават сериозна битка на силните отбори.

Четири попадения са на сметката на Мехмед Мехмед, а две в актива на Тони Иванов.

Лудогорец дръпна с 3:0 преди антракта. За пет минути в началото на второто полувреме гостите набързо върнаха два гола чрез Сонер Хюсеин. И дори имаха акции за 3:3, но не сполучиха.

Нататък Лудогорец довърши започнатото и записа убедителен успех. Дунав игра без 5-има основни състезатели - контузени и наказани.

----

Ботев (Пловдив) - Верея 4:0 (0:0)

Изразителен резултат, но головете паднаха след 70-ата минута. Последователно точни бяха Милко Георгиев, Здравко Жилов и Ангел Бастунов от дузпа, а 4:0 стана от автогол.

----

Нефтохимик - Пирин (Бл) 0:1 (0:0)

Натиск за Нефтохимик, но ялов. “Орлетата” стигнаха до победата и скъпоценни 43 точки след около час игра.

Тогава Марио Топузов изработи дузпа за Пирин, а Яни Тусонджиев я материализира.