Нормативи и титли за "Спортните таланти"

Общество
    Viasport 16/05/2017 08:45

Спортният талант на „Еврофутбол“ Антонио Иванов (на снимката вдясно) покри норматив за европейското първенство за юноши и девойки старша възраст (до 20 г.) по лека атлетика в Гросето (Италия). Надпреварата ще се проведе между 20 и 23 юли.

Иванов спечели титлата на 100 м в 3-ото издание на лекоатлетическия турнир „Руен” с резултат 10.62 сек. Възпитаникът на Атлетик (София) бяга с 13 стотни по-бързо от норматива за европейското, който е 10.75 сек.

Квота за шампионата в Италия взе и Станислав Станков от Суперспорт (Варна), който постигна две победи - на 110 м с препятствия и на 400 м с пр. Резултатът му в късия спринт - 14.19 сек. обаче му гарантира и участие на европейското за юноши. Нормативът за участие е 14.50 сек.

Още много успехи регистрираха Спортните таланти на „Еврофутбол“ в последните дни. Габриела Антова грабна първо и трето място на два турнира по шах в Солун.

На състезанието по ускорен шахмат (рапид – 15 мин. + 10 сек.), в което мъже и жени играха заедно, 15-годишната софиянка стана първа при жените и раздели трето-пето място в общото класиране сред повече от 160 участници със спечелените 8 точки. В надпреварата по блиц е трета сред жените и с 13-о място в генералното класиране.

Двама от Спортните таланти в плуването – Иван Алмаджиев и Диана Петкова отново се окичиха с куп медали, този път от ІІ-рия международен турнир „Спартак“ в Сандански.

Иван Алмаджиев (всредата) спечели 2 златни, сребърен и бронзов медал на турнира в Сандански.

Два златни, един сребърен и един бронзов е активът на 16-годишния Иван. С 24.53 сек. той взе златото на 50 м свободен стил, а с 25.31 сек. отвя конкуренцията в група „Е“ на 50 м бътерфлай. Иван финишира за 59.29 сек. за втората позиция на 100 м бътерфлай, а бронзът е с 54.00 сек. на 100 м св. стил.

Диана Петкова грабна три златни и един сребърен медал в същата група. Първите позиции 16-годишната пловдивчанка зае на 50 метра св. стил с 27.33 сек., на 100 метра св. стил с 58.70 сек. и на 100 метра бруст с 1:17.01 мин. Второто място е за неспецифичната й дисциплина 400 м свободен стил с 4:42.06 сек.

Габриела Антова (вляво) за пореден път показа, че е равностойна не само на жените, но и на мъжете в световния шах.

Във фехтовката пък Димитър Райкин е 9-ти на държавното първенство по фехтовка при 17-годишните. Няколко кръга преди финала той допусна поражение с 14:15 от Стефан Рохас. При младежите отново е 9-ти след загуба със същия резултат от Георги Георгиев.