Млад наш талант триумфира в конния спорт

Конен спорт
    Viasport 16/05/2017 11:34

Много успешно представяне записа тинейджърът Венцислав Изов във втория кръг на лигата по прескачане на препятствия „Ген. Крум Лекарски” в Божурище.

Младокът и неговият кон Езоп триумфираха в категорията при мъжете и жените, след като не допуснаха нито една грешка.

17-годишният представител на клуб Опицвет се справи не само с конкуренцията на по-големите родни ездачи, но и с една от най-добрите гръцки състезателки Николина Макарона (Арк де Триумф), която остана на четвърто място.

За южните ни съседи надпреварата в Божурище е част от квалификациите за определяне на националния им отбор.

Втори се класира Светлин Иванов (Диамант), а трети остана победителят от първия кръг на лигата Венето Тенев с кобила Татяна.

Във възрастовата група при юношите спечели Християн Петров с Карлота.

След приключване на стартовете най-добрият от младите ездачи ще бъде награден с тренировка с изявения роден национал Росен Райчев, който е селекционер на представителния ни тим при мъжете.

Венци Изов изпревари доста от по-опитните си конкуренти.

Общият награден фонд на лигата е 41 000 лв. Следващите стартове са на 10 и 11 юни. Финалът е на 23 и 24 септември.

Организатори на веригата са базата „Ген. Крум Лекарски” и едноименният клуб от Божурище, с подкрепата на федерацията по конен спорт и община Божурище. Те обаче разчитат и на помощта на няколко спонсори.