"Спортен талант" с бронз в тениса на маса

Тенис на маса
    Viasport 18/05/2017 15:17

Спортният талант на „Еврофутбол” Калина Христова се окичи с бронзов медал от държавното индивидуално първенство по тенис на маса за юноши и девойки до 18 г., което се проведе в Пловдив.

След оспорвана игра 15-годишната варненка достигна до полуфинала, където отпадна от Есин Саид от Момчилград.

Това обаче й осигури бронзовия медал, като тя бе единствената от кадетките, която участва в разпределението на медалите. Шампионка при девойките очаквано стана Мария Йовкова, а след нея е Саид.

В турнира се включиха 83 юноши и 46 девойки.

Малко след това пък Калина постигна четири победи на сингъл и още две на двойки с Димана Николова в последните четири кръга от финалния турнир на Висшата лига за жени във Варна, който беше и юбилеен - 85 години тенис на маса в България. Отборът на Калина - Корабостроител-92 запази статута си на участник във Висшата лига и през следващата година.

Тимът постигна две отборни победи - над Панагюрище с 4:1 и над Родопи (Момчилград) отново с 4:1 гейма. Шампион на България стана Комфорт (Варна), а след тях се наредиха Стоянстрой (Пловдив) и отборът на Русе.