Девойките U17 са №1 в турнира на УЕФА в Албена

Viasport 21/05/2017 08:05

Националният отбор по футбол за девойки до 17 години спечели приятелския международен турнир за развитие на УЕФА в Албена с три поредни победи.

В последния си двубой от надпреварата възпитаничките на Троян Радулов надиграха тима на Румъния U17 с 2:1 след голове на Александра Янева и Венка Драганова.

Двубоят бе равностоен в първите минути, като българките владееха повече топката, но не успяваха да стигнат до опасност пред вратата на противника. Все пак в 24-ата минута националките откриха резултата. Ивана Найденова отне топката и изведе по великолепен начин зад отбраната Александра Янева, която реализира хладнокръвно за 1:0.

До края на полувремето българките владееха инициативата, нападаха умело на скорост през бързите Кефалова и Шопска, но до нов гол не се стигна.

Втората част започна с отлично положения за България. В 47-ата минута Александра Янева се възползва от изритана топка, която пое от центъра и достигна до наказателното поле на Румъния, където очи в очи с вратарката не успя да реализира.

Три минути по-късно нашите удвоиха преднината си. След ъглов удар топката бе избита, но попадна във Венка Драганова, която с мощен шут намери мрежата за 2:0. В 54-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Йоана Йонеску, която стреля от далечно разстояние и след рикошет топката влетя във вратата.

В 66-та след корнер Яница Иванова се извиси над всички, но ударът и мина на сантиментри над напречната греда и срещата завърши при 2:1 в полза на България.

В другия двубой от надпреварата Словакия надигра Македония с 4:0.

Така девойките ни завършиха на първо място в крайното класиране с пълен актив от 9 точки, следвани от Словакия с 6 и Румъния с 3 точки. Македония остана на последното място с нулев актив.

Българският футболен съюз получи похвала от УЕФА за отличната организация на турнира, а домакините за професионално подготвените футболни терени.

Между 23-29 май страната ни отново ще бъде домакин на турнир за развитие от календара на УЕФА в Албена. Надпреварата е за девойки до 18 г. с участието на Румъния, Хърватия, Черна гора и Молдова.