Витоша (2003) и БМ Спорт не се победиха

Валентин Маринов 21/05/2017 12:42

Витоша (Битрица) и БМ Спорт направиха 0:0 в мач от 25-ия кръг на втора група в столичното първенство за Деца “Б”, родени 2003 г.

Почти през целия мач на ст. “Академик” (4-ти км) валя дъжд.

Гостите започнаха по-добре и още в 1-ата минута застрашиха вратата на Витоша. След разбъркване в наказателното поле Росен Гергов отправи удар отблизо, но вратарят Божидар Върбанов се справи блестящо.

Нататък съперниците се “захапаха” здраво. Битката се водеше предимно в средата на терена. Все пак по-често се играеше в половината на бистричани.

При най-добрата акция на Витоша преди почивката Марио Михайлов не успя да порази целта след центриране отдясно. Последва нов пропуск на Гергов. А съотборникът му Георги Младенов тресна греда с далечен удар от десния фланг на атаката на БМ Спорт.

В края на първите 35 минути териториалният натиск на гостите стана по-силен, както и дъждът.

След почивката ситуацията на терена не се промени много. БМ Спорт повече владееше топката и имаше превес, докато Витоша разчиташе на контри. Чисти голови положения пред двете врати липсваха. Към края на срещата тимът от Бистрица успя да направи няколко атаки.

Костадин Ангелов, старши треньор на мъжете на Витоша, проследи част от мача. А третия и четвъртия в класирането така и не се победиха. Достойнство на срещата е, че премина под знака на феърплея. Като изключим няколко подвиквания към съдията от трибуните, този път нямаше проблеми и край терена.