Виктория Волей e №1 в турнира "Красимир Димитров"

Ани Колева 28/05/2017 10:50

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) спечели международния юношески турнир по волейбол "Красимир Димитров" за момчета до 14 години, който се проведе в зала „Триадица“ в София.

Във финалния мач волейболистите на треньора Христо Георгиев победиха румънския ЦСМ (Букурещ) с 3:2 гейма. Двубоят бе много равностоен, пълен с обрати и достоен финал на турнира.

Интригата продължи до края, мачът приключи изключително драматично, след като в тайбрека пловдивчани се наложиха над румънците със 17:15.

В спора за трето място Люлин надигра ЦСКА с 2:0. Така волейболистите от столичния квартал "Люлин" взеха бронзовите медали, а „червените“ оформиха финалната четворка.

Волейболистите на Виктория Волей надиграха румънския КСМ с 3:2

В двубоя за пето място тимът на ВА Стойчев Казийски надигра Марек с 2:0.

Младите волейболисти на Виктория Волей спечелиха "Купа Красимир Димитров 2017"

Всички резултати от турнира, можете да видите тук.

6. Марек (Дупница)

В годините този турнир се явявал като индикатор за състоянието на отборите преди финалите на държавното първенство. Победителите от него много често са били първенци и на България във финали, които следват след това.

Така носителят на "Купа Красимир Димитров" Виктория Волей вече подаде заявка като един от тимовете, които ще с борят за титлата.

Надпреварата бе уважена от редица водещи наши волейболисти, които изгледаха битките в зала „Триадица“. Лично националът Валентин Братоев откри и закри надпреварата, като бе истински пример за младите състезатели, а те много му се радваха.

212-сантиметровия ни исполин Велизар Чернокожев, който през този сезон игра в италианския гранд Перуджа, също уважи турнира. Той награди малките волейболисти, а състезатели на Добруджа 07 присъстваха на закриването.