Кралев награди деца, донесли рекордни медали

Таекуондо - WTF (ол)
    Viasport 30/05/2017 14:13

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев поздрави българските състезатели по олимпийско таекуондо WTF, които през месец май спечелиха над 30 медала за страната ни от различни международни състезания.

На срещата присъстваха и председателят на федерацията Слави Бинев, заместникът Явор Нотев и националният селекционер Димитър Михайлов.

Министър Кралев връчи технически степени на състезателите и сертификати за квалификация на треньорите.

Месец май беше най-успешният месец за българското олимпийско таекуондо. Родните състезатели спечелиха над 30 медала, а това е рекорд до този момент. Христо Върбанов спечели историческо за България 5-то място на световното първенство по пумсе в Родос. На европейското първенство по пумсе тройката при кадетите Ния Цанкова, Пресиана Сърбинова и Милица Петрова спечелиха бронзов медал.

На силния международен турнир "Купата на президента" в Атина при подрастващите България спечели 1 златен (Александър Джорджев), 1 сребърен (Даниел Ладжев) и 2 бронзови медала (Христо Богданов, Светозара Увакова).

Бойците ни грабнаха и 6 златни медала (Светозара Увакова, Александра Георгиева, Румина Кирчева, Ая Ал Масри, Лия Василева, Калина Петрова) при подрастващите на международния рангинков турнир от веригата G1 Moldova Open 2017.

Там националите ни взеха и 5 сребърни (Емилия Тасева, Луиза Захариева, Анастасия Вакавчиева, Денис Димитров и Никол Чорбанова) и 7 бронзови отличия (Ванеса Маркова, Полина Фотова, Владимир Николов, Габриела Кацарова, Димитър Кабаков  и Теодор Георгиев), за да оформят сметката на страната ни на 18 медала.

Това осигури и втората позиция на България в отборната надпревара, като пред нас остана само тимът на Сърбия.

На ниво се представиха и българските състезатели на най-големия международен детски турнир "Астерик Опън".