Бетина Темелкова донесе поредно злато на Израел

Джудо
    Viasport 05/06/2017 15:26

Бетина Темелкова донесе пореден златен медал от международен форум на Израел. Една от най-талантливите ни джудистки сред подрастващите взе решение да напусне България и да защитава цветовете на Израел след остър конфликт с родната федерация.

Сливналийката получи разрешение да се състезава за новата си държава в края на миналата година.

Темелкова спечели златен медал в категория до 52 кг на Европейската купа по джудо за младежи в Лайбниц (Австрия) през уикенда. Талантливата спортистка направи истински фурор на татамито, след като стигна до финала след четири победи с “ипон”.

В битката за първото място тя се наложи над Челси Джайлс (Великобритания) с две “вазари”. Темелкова беше подкрепена от българските джудисти, които също заслужиха едно отличие в Австрия. Денислав Иванов спечели бронзов медал в категория до 66 кг.

Бетина е сребърна медалистка от младежката олимпиада в Нанджин през 2014 г., бронзова медалистка от световното за младежи и девойки в САЩ, двукратна европейска шампионка, има и десетки отличия от турнири по света и в България, припомня sportal.bg.

Заради тези свои успехи тя попадаше неизменно в класациите на Viasport.bg за най-добрите ни млади спортисти.