"Спортни таланти" с титли от силни турнири

Общество
    Viasport 05/06/2017 17:30

Спортният талант на „Еврофутбол“ Александър Джорджев (на снимката) спечели титлата от силния международен турнир по таекуондо Austria Open, който е от веригата G1.

14-годишният дупничанин извоюва успеха след четири победи, като на финала победи хърватина Матей Николич с 10:4. Преди това състезателят на клуб Гладиатор отстрани представител на Азербайджан с 23:3. Последва победа над французин с 10:5, а на полуфинала надделя над италианец с 13:3.

През уикенда във Велико Търново пък се състоя държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени на стадион „Ивайло“. С резултат 21.54 сек на 200 метра Антонио Иванов покри норматива за участие на европейски шампионат за юноши и девойки под 20 г., който е от 20-23.07.2017 г. в италианския град Гросето.

Бронзово отличие грабна Елеонора Драгиева на скок височина, в първия си официален старт за сезона. 18-годишната старозагорка преодоля 160 см.

Адмирации заслужава и Александър Сръндев, който за първи път в кариерата си слиза под 16 минути на 5000 метра, където с време 15:52.40 мин. се нареди на 9-и.

В същото време Грета Банишка зае престижното на 11-о място в коронната си дисциплина греда по време на традиционния международен турнир „GYM  - Festival“, който се състоя през уикенда в словашкия град Търнава. Въпреки постоянната болка в коляното, Грета изигра повече от добре съчетанието си и заслужи оценка от 12.233 т.

Победителка е рускинята Дария Елизарова с 13.467 т., следвана от две представителки на Япония. В 30-то издание на състезанието участие взеха жени и девойки от 14 държави.

Нашата млада надежда в шахмата - Габриела Антова, пък се поздрави с победа при жените в категорията „Ело над 2200“ по време на втория турнир от веригата „Чесбомб тур 2017“ в Пловдив. Състезанието се провежда в четири града на България, като първият бе преди месец в София, където Габи също завоюва първото място.

Грета Банишка върви нагоре след връщането си в залата след операция на коляното.

Следващите два турнира ще се проведат в Бургас и Варна. Участието на 15-годишната Антова е част от подготовката й за европейското и световното първенство до 16 години по класически шахмат, които ще се проведат през септември съответно в Мамая (Румъния) и Монтевидео (Уругвай).

През октомври Габи ще атакува и световната титла за девойки до 20 г. в Италия, където ще се бори и за званието „Гросмайстор за жени“.

Медийни партньори на инициативата на "Еврофутбол" - "Спортни таланти" са и сайтовете Viasport.bg и BGathletic.com.