ЦСКА обърна Славия в дерби при девойките

Ани Колева 06/06/2017 22:40

ЦСКА, Казанлък Волей, Марица (Пловдив) и Левски започнаха с победи на финалите на държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст (U18) в столичната зала "Сиконко".

В първия мач за деня младите волейболистки на "червените" спечелиха дербито от група А срещу Славия след 3:1 (19:25, 25:14, 26:24, 25:22). След като загубиха първия гейм, състезателките на Асен Методиев бързо реагираха и изравниха.

Истинска битка предложи третият гейм, в който ЦСКА показа повече характер и се наложи с 26:24. В четвъртия гейм Славия имаше преднина от 2-3 точки, но в края "червените" нанесоха решителния си удар и се поздравиха с първи три точки.

В другия мач от тази група Казанлък Волей надигра убедително Пирин (Разлог) с 3:0 (25:19, 25:14, 25:14).

Програма, резултати и класиране в група А, вижте тук.

Домакинът на финалния турнир - Левски (София), започна с трудна, но сладка победа - 3:1 (27:25, 25:14, 23:25, 25:16) срещу храбрия тим на Спартак (Варна). Волейболистките на Нора Тонева успяха да надделеят в първата част след оспорвана борба с 27:25, а във втория гейм направиха сериозна разлика.

Варненки не се бяха отказали обаче и въпреки че изоставаха с 0:2 гейма, успяха да намалят, но в четвъртия всичко приключи и Левски записа първи три точки.

В другия мач от тази група отборът на Марица нямаше никакви проблеми срещу Бдин Вида (Видин) и се наложи с категоричното 3:0 (25:11, 25:9, 25:19).

Програма, резултати и временно класиране в група Б, вижте тук.