Убедителни Славия и Черно море Одесос при кадетките

Viasport 07/06/2017 16:40

Славия и Черно море Одесос записаха убедителни победи в първите си мачове от група В на държавното първенство по баскетбол за кадетки (U16) в зала "Румен Пейчев" в София.

Славия се наложи над Миньор с 85:45, като увеличаваше систематично преднината си през целия двубой. Още през първото полувреме столичанки водеха с 20 точки, а в третата направиха аванса си разгромен, стигайки до 50 точки разлика.

Патриция Балова бе най-резултатна за Славия със 16 точки, а още четири от състезателките на Силвия Пеева приключиха с двуцифрен актив. Мартина Николова отбеляза повече от половината точки за Миньор със своите 23.

По-равностоен бе вторият сблъсък от групата, където Черно море Одесос победи Нефтохимик 2010 със 77:58.

Двата отбора си размениха по една силна четвърт през първото полувреме, но 19-те точки в полза на варненки от началната част се оказаха достатъчни за аванс на почивката.

Черно море изигра по-добре третия период, когато позволи на съперника само 11 точки, срещу 26, и оттам направи разликата твърде голяма за обрат.

Страхотен мач за тима от Варна направиха Михаела Ангелова и Илияна Георгиева.

Целият отбор на Черно море завърши с 31 откраднати топки! Георгиева приключи с 22 точки, 8 откраднати топки и 7 борби, а Ангелова вкара 20 и добави 6 откраднати топки, 7 борби и 4 асистенции.

Нефтохимик направи цели 45 грешки, което не позволи на тима да се бори за нещо в мача. Мариета Колева бе най-резултатна с 15 точки за бургазлийки.

В четвъртък Нефтохимик среща Славия, а Миньор играе с Черно море Одесос.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЛАВИЯ (U16) - МИНЬОР (U16)