Славия и Черно море са първите полуфиналисти

BGbasket.com 08/06/2017 15:08

Славия и Черно море спечелиха вторите си мачове от група В във финалите по баскетбол за кадетки (U16) и така се класираха на полуфинал в надпреварата. Последният мач от групата помежду им ще определи първото място в нея.

Славия се наложи със 63:45 над Нефтохимик 2010, след като натрупа преднината си още през първото полувреме. В първата четвърт столичанки позволиха на съперника да отбележи само 6 точки, а на почивката вече водеха с 33-17. Второто полувреме бе много равностойно, но Славия поддържаше преднината си до края.

Десислава Кантарджиева бе най-резултатна за Славия с 15 точки, плюс 8 откраднати топки, а Меги Кошанин добави 12 точки. Ванеса Маринова се отчете с 10 точки и 9 борби. За бургазлийки Мариета Колева вкара 17. Огромна разлика имаше и в грешките - 37 за Нефтохимик срещу 17.

В другия мач от групата Черно море Одесос победи със 68:59 Миньор, въпреки сериозния отпор на перничанки след почивката.

И тук Черно море взе страхотна преднина още в първата част след 24:8 в нея. В третия период обаче Миньор се бори здраво и се доближи само на три точки след серия от 13:1.

Черно море отбеляза важна тройка за начало на четвъртата част, за да не допусне обрат, оттам поддържаше аванс от 4-6 точки, но продължи да реализира атаките си, за да стигне до успеха.

21 точки за победата отбеляза Илияна Георгиева, а 13 точки, 11 борби, 6 откраднати топки и 4 асистенции добави Михаела Ангелова. Мартина Николова бе много близо до трипъл-дабъл с 22 точки, 9 борби и 9 асистенции за Миньор.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НЕФТОХИМИК (U16) - СЛАВИЯ (U16)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНЬОР (U16) - ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС (U16)