Славия (2002) с класика над Берое в първия 1/8-финал (СНИМКИ, ВИДЕО)

Ваня Николова 08/06/2017 21:25

Славия взе солиден аванс срещу Берое в първия осминафинал от държавното първенство при децата, родени през 2002 година. "Белите" спечелиха срещата в София с 3:0.

Viapsort.bg и Sportmedia.tv излъчиха на живо двубоя, който се игра на официалния терен на стадион "Славия".

Хеттрик отбеляза Кристиян Панчев. "Белите" удариха две греди и създадоха още опасни положения. Мачът предизвика доста голям интерес, като на трибуните бяха футболни легенди като Спас Джевизов, Георги Велинов, Емил Спасов и др. Домакините бяха подкрепяни от гласовита агитка, съставена от най-малките футболисти на клуба.

Славия започна силно срещата и при първата си по-сериозна възможност откри. Домакините се възползваха от грешка на гостите при изнасянето на топката. Кристиан Панчев получи пред наказателното поле след двойно подаване, напредна и с премерен удар се разписа за 1:0.

Ранният гол вдъхна още повече увереност на домакините и те поеха инициативата. "Белите" бяха тези, които създаваха опасни атаки. В 25-ата минута след поредица от грешки пред и в наказателното поле на Берое топката стигна до Панчев, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Явор Рашев.

Второто полувреме започна с пропуск за Славия на голмайстора Панчев. Берое се опита чрез едно статично положение да застраши вратата на домакините, но при центрирането на Пламен Пенев нямаше кой да засече топката.

В 51-ата минута Панчев изведе Тома Ушагелов, но последният не успя да нанесе удар. Ушагелов все пак стигна до топката на аутлиният и върна към връхлитащия в наказателното поле Валери Попов, който шутира силно в напречната греда. Две минути по-късно Попов се отчете с нов пропуск.

Последва още една опасна атака на Славия, при която вратарят на Бероев Рашев спаси последователно удари на Ушагелов и Панчев.

Така се стигна до 55-ата минута, в която Панчев удвои, засичайки с глава центриране от корнер. Играчите на Петър Шопов продължиха на атакуват, а след удар от дистанция на Александър Добчев топката се удари в гредата.

Димитър Спасов от Берое от малък ъгъл опита да намали, но ударът бе само за статистиката. В последната минута Красимир Панчев оформи своя хеттрик, след като при контраатака бе изведен срещу Рашев и не сгреши за 3:0.

Реваншът е в неделя, 11 юни, в Стара Загора.