Вечно дерби на полуфинал при девойките

Ивайло Пампулов 08/06/2017 23:19

ЦСКА - Левски и Марица - Казанлък Волей са полуфиналите на държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст (U17) в столичната зала "Сиконко".

В предваритлна група А победител стана отборът на ЦСКА, който записа трета победа след 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:9) срещу Казанлък в директния спор за първото място.

"Червените" започнаха по-добре, а във втория гейм водеха с 21:15, но последва отпускане и "розите" се възползваха, за да изравнят. Реакцията на водения от Асен Методиев тим бе мигновена и водени от капитанката си Борислава Съйкова (поредица от сервиси в четвъртия гейм) "червените" оставиха съперничките си на 9 точки в последната част.

В другия мач от тази група Славия записа първа победа - с убедителното 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) срещу Пирин (Разлог) и утре ще спори за първото място в турнира срещу третия от другата група, Спартак (Варна).

Резултати и класиране в група А, вижте тук.

Черешката на тортата през днешния ден от турнира бе дербито за първото място в предваритлна група Б между непобедените до момента тимове на Марица (Пловдив) и Левски (София).

И домакините, водени от Нора Тонева, определено има за какво да съжаляват, след като водеха с 2:1 гейма и 7:1 в четвъртата част, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 (25:22, 15:25, 25:16, 23:25, 11:15) и ще завършат на второ място в групата.

Марица надигра Левски с 3:2 гейма

Четвъртият гейм бе и най-емоционалният, като всичко започна със серия от начален удар на Мария Ненова, довела до преднината от 7:1 за "сините". Това обаче далеч не прекърши момичетата на Диана Малинова и Марица направи обрат до 16:12.

Равенството бе възстановено при 19:19, но младите маричанки бяха по-упорити и успяха да дръпнат с 24:20. Левски до последно се бореше да догони дивото, след като изпусна питомното, но Марица вкара мача в тайбрек след 25:23.

В решителната част Марица започна по-уверено, натрупа преднина и я запази до края, за да ликува след сладкото 15:11, фиксирало победата с 3:2.

В другия мач от тази група Спартак (Варна) се наложи с 3:1 (22:25, 25:21, 25:23, 25:18) над Бдин Вида (Видин).

Резултати и класиране в група Б, вижте тук.

Така стана ясна и програмата за предпоследен ден от финалите в зала, 9 юни в зала "Сиконко". От 11 ч в спор за седмото място ще играят Пирин и Бдин Вида. От 13 ч за петото място ще играят Славия и Спартак (Варна).

По програма, от 15:00 ч е полуфинала между Марица и Казанлък, а от 17 ч дербито между ЦСКА и Левски.