Левски с минимален успех срещу Дунав

Валентин Маринов 09/06/2017 09:30

Левски записа минимална победа с 2:1 срещу Дунав (Русе) в първия осминафинал на държавното първенство по футбол за деца, родени след 1 януари 2002 г.

На изкуствения терен на “Герена” тимът на треньора Борислав Кьосев пропусна по-убедителен успех, така остава интрига за реванша на стадиона на русенския университет в неделя.

“Сините” натиснаха своя противник още от първите секунди. Гостите изглеждаха смутени. Те действаха доста прибрани в своята половина, пък и оставяха на домакините много пространства. Липсваше им агресия.

Във 2-ата минута Левски получи свободен удар отдясно на атаката, Богдан Костов игра с глава и достави топката на Тодор Найдин, който нямаше как да не вкара пред голлинията - 1:0.

Последва бърз отговор от страна на гостите, които още в първата си атака успяха да изравнят. След центриране от фаул в 5-ата мин юношеският национал Преслав Папарков се извиси над всички и от “втория етаж” прати кълбото в мрежата - 1:1.

Ситуацията на терена не се промени. Левски продължи да натиска, зареди пропуски. С гола се разминаха Мартин Петков (два пъти), Богдан Костов (удари греда), Самуил Беримски…

Все пак в 24-ата минута Найдин за втори път успя да порази целта след продължителна атака, при която рейд направи Мартин Петков.

След почивката отново се играеше в половината на Дунав, но Левски нямаше толкова много ситуации. Даниел Начев стреля от фаул от линията на наказателното поле, но вратарят Цветелин Енчев спаси.

В 65-ата минута Ивайло Христов стреля покрай вратата. Левски можеше да вземе по-надежден аванс в 70-ата, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле.

Дунав игра по-добре в дефанзивен план, но в атака не успя да стигне до нищо сериозно.