Славия ще играе за титлата при кадетките

BGbasket.com 10/06/2017 17:15

Славия ще спори  за титлата на държавното първенство по баскетбол за кадетки, което се провежда в столичната зала „Румен Пейчев“.

На полуфиналите тимът отстрани Септември 97 със 72:66. Славия имаше предимство през по-голямата част от мача, но до последните минути победителят от двубоя не беше ясен.

Съперник на Славия на финала ще бъде отборът на Монтана, който по-рано днес не остави шанс на Черно море Одесос в другия полуфинал.

В първите минути на мача играта бе равностойна, но след това Славия направи серия от 10:2 и се откъсна напред в резултата. Тимът поддържаше преднината си, а след първата част имаше аванс от 6 точки. Малко преди края на втория период Славия поведе с двуцифрена разлика, но Септември намали изоставането си и на почивката то беше само 3 точки.

След паузата мачът беше много оспорван, като Славия имаше минимален аванс. Все пак преди решителната четвърт Септември стигна до равенството при 52:52 и остави интригата за края на срещата. В последната част играта вървеше кош за кош, но в последните минути Славия отново дръпна напред и се класира за финала.

Над всички за победителите бе Ванеса Маринова, която направи дабъл-дабъл от 19 точки и 13 борби. Патриция Балова отбеляза 14 точки, а с 10 е Анна Петкова.

За Септември най-резултатна бе Константина Какогиани със своите 19 точки. 15 има Никол Бонева.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЛАВИЯ (U16) - СЕПТЕМВРИ 97 (U16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (U16)