ЦСКА U15 e на 1/4-финал без затруднения

Ваня Николова 11/06/2017 21:10

ЦСКА-София победи Ботев (Враца) с 5:0 и с общ резултат 6:0 се класира за четвъртфиналите на държавното първенство по футбол при децата, родени 2002 година.

Срещата се игра на първи терен в базата на "червените" в Панчарево.

Разликата в класите между двата отбора бе очевидна, като освен 5 гола, домакините удариха греда и направиха доста пропуски. Главният мениджър на ЦСКА Стойчо Стоилов изгледа на живо срещата.

При втория гол куче нахлу на терена и развесели футболисти и публика. Животинчето явно искаше да гони топката заедно с момчетата и през второто полувреме също се опита да няколко пъти да влезе в игра.

При 0:0 гостите от Ботев организираха контраатака, при която капитанът Денис Русинов се озова очи в очи със стража на ЦСКА Майкъл Георгиев, който предвидливо бе излязъл напред и не позволи резултатът да бъде открит.

Малко по-късно Емил Ценов се разписа за 1:0 с далечен удар. "Червените" започнаха да създават положение след положение. В 20-ата минута Атанас Няголов направи 2:0 след центриране отдясно на Михаил Ангелов.

8 минути по-късно Кристиян Атанасов вкара за 3:0. До края на полувремето остана време за пропуск на Радостин Стоилов, който от чиста позиция прати топката над вратата на Ботев.

Второто полувреме започна по начин, по който завърши първото - с пропуск на Стоилов. В тези минути вратарят на врачани Денис Йонков спаси отбора си от по-голяма загуба. Той отрази удари на Стоилов, Няголов и Ценов. Стражът обаче бе преодолян в 65-ата минута, когато Михаил Ангелов отбеляза за 4:0.

Влезлият като резерва Марио Попов се отличи с греда и гол. В 69-ата минута той нямаше късмет, но минута по-късно бе точен за крайното 5:0.

----

ЦСКА - Ботев (Враца) 5:0

1:0 Емил Ценов (16), 2:0 Атанас Няголов (20), 3:0 Кристиян Атанасов (28), 4:0 Михаил Ангелов (65), 5:0 Марио Попов (70);

ЦСКА: Майкъл Георгиев, Любомир Митков, Марио Гуглин, Георги Юруков, Марио Николов, Иван Иванов (Михаил Ганев), Атанас Няголов (Георги Тафраджийски), Емил Ценов-капитан, Радостин Стоилов (Марио Попов), Михаил Ангелов, Кристиян Атанасов (Алекс Нинов);

Треньор: Добри Митов;

Ботев (Враца): Денис Йонков, Николас Петров, Мартин Александров, Деян Пророков, Вилямс Валериев, Николай Ангелов (Теодор Димитров), Венелин Йотов (Мирослав Маринов), Ралин Тодоров, Денис Русинов-капитан, Ивайло Тодоров, Валентин Георгиев (Георги Чобанов);

Треньор: Тодор Гарев

Съдии: Георги Николов, Юлиян Тодоров, Пламен Ванков;

Делегат на БФС: Антон Терзиев;

Жълти картони: Вилямс Валериев (Ботев); Марио Гуглин (ЦСКА);