Национал спечели турнира "Панчев и Парчето"

Viasport 12/06/2017 16:40

Национал спечели детския турнир по футбол в Монтана, който се провежда в памет на бившите играчи на клуба Георги Панчев и Иван Ангелов-Парчето.

Надпреварата бе за момчета, родени през 2006-2007 г.

12 отбора се влючиха в турнира на стадион "Огоста", който се организира от ОС на БФС и Община Монтана.

На финала Национал победи с 2:0 Левски. В спор за бронзовите медали Левски-Раковски се наложи със същия резултат над друг столичен тим - Локомотив.

Янтра (Габрово) стана носител на специалната купа за феърплей.

За най-добър вратар бе определен Филип Вълов (Национал), а за най-добър защитник бе избран Антъни Антонов (Монтана). Призът за най-добър нападател взе Любомир Аспарухов (Национал), а най-техничен състезател на турнира стана Алек Говедарски (Левски).

Отборите бяха наградени от бившия председател на ОС на БФС Боян Гергов, сегашния Ангел Стоянов, президента на ФК Монтана Румен Панайотов и бившите му съотборници Петко Петков-Перуци и Веселин Игнатов-Чангата.

Гост от страна на БФС бе бившият защитник на ЦСКА, Левски, Славия и Литекс Стефан Колев.