Марина Иванова грабна „Приз Мария Петрова”

Художествена гимнастика
    Viasport 12/06/2017 18:35

Завърши четвъртият международен турнир по художествена гимнастика "Тракия къп" и „Приз Мария Петрова”. Надпреварата се проведе в спортната зала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Пловдив.

Участваха 400 състезателки от 12 чуждестрани клуба от Великобритания, Сърбия, Испания, Финландия, Гърция, Израел, Русия и Индия, като и от 19 български клуба от цялата страна.

Приз Мария Петрова заслужи победителката в международното класиране при жените - гимнастичката на клуб Тракия (Пловдив) Марина Иванова. Тя имаше възможността да получи престижната си награда лично от легендарната Мария Петрова.

В турнира първо бе надпреварата за ансамблите - деца родени 2009, деца до 10 години категория А и Б, както и девойки младша възраст. Участваха общо 42 тима.

Шампионки при най-малките отбори станаха момиченцата на Олимпия (Бургас). При децата А и Б категория пък триумфираха ансамблите на Тракия (Пловдив), а при девойките младша възраст №1 е съставът на Чар ДКС (Варна).

Това обаче не бяха единствените медали, спечелени от тима на домакините. В индивидуалното състезание за деца, родени 2007-2008 шампионка стана Гергана Трендафилова, която спечели и финалите на отделните уреди.

Марина Иванова позира щастлива с легендата Мария Петрова, след като стана носителка на приза, носещ нейното име.

При девойките младша възраст пък първа е Ева Брезалиева от Олимпия (Бургас), която грабна злато и във финала на топка. В другия финал обаче победителка е възпитаничката на едно от златните момичета от ансамбъла - Катрин Велкова - Радина Томова (Локомотив).

Състезанието при девойките старша възраст бе спечелено от Лъчезара Пекова (Левски), а при жените – от тийнейджърката и член на националния отбор - Йоана Николова (Чар ДКС).

Международното класиране при най-големите пък оглави Марина Иванова от Тракия, която заслужи и престижния „Приз Мария Петрова”.