Даниела Димитрова на полуфинал в ITF

Тенис
    Viasport 16/06/2017 18:23

Даниела Димитрова продължава великолепното си представяне на тенис турнира в Тунис. Надпреварата е за юноши и девойки до 18 години и е от четвърта категория на ITF.

Днес българката записа страхотна победа с 6:2, 6:2 срещу поставената под №1 в схемата Зейнеп Ерман от (Турция). Така Димитрова продължава на турнира все още без загубен сет. Само преди месец Даниела спечели надпреварата в Казабланка (Мароко), която също беше от четвърта категория на ITF.

В същото време станаха ясни шампионите на двойки и финалистите от държавното първенство за юноши и девойки до 12 г. При момчетата на финал се класираха Адрияно Дженев от Хасково 2015 и Виктор Марков от Диана (София).

Дженев се наложи с 6:1, 6:1 над Велизар Илиев от Барс (Велико Търново). В другата полуфинална среща Виктор Марков победи с 6:0, 7:5 Павел Маринов Супер Спорт (Варна).

При девойките за финалната среща се класираха Анастасия-Александра Николова от Супер Спорт и Каталина Петрова от 15:40.

Шампионката от първенството в зала от началото на годината Анастасия-Александра победи със 7:5, 7:5 поставената под №1 Росица Денчева от Плевен 90. Каталина Петрова пък се наложи в три сета 7:5, 3:6, 6:0 над втората поставена Емилия Любенова от Авеню (Бургас).

Във финала на двойки при юношите титлата си осигуриха Виктор Марков и Димитър Пенчев от Кристи. Те се наложиха с 6:3, 6:4 над Велизар Илиев и Адрияно Дженев.

Шампионите на двойки вече получиха своите отличия.

Титлата на двойки при момичетата пък грабнаха Анастасия-Александра Николова и Джулия Златева от Испано. Във финалната среща те се наложиха 6:4, 6:2 над Ева Бусаад от Августа Траяна и Емма Фантусис Изида.

Държавното лично първенство на открито за момчета и момичета до 12 г. е организирано от БФТенис и се провежда на кортовете на клуб Дема в София.