Ботев оцеля в голово шоу на “Герена” (СНИМКИ)

Валентин Маринов 19/06/2017 22:45

Левски и Ботев (Пловдив) направиха голеада за 4:2 в един от най-интересните реванши от четвъртфиналите на държавното първенство по футбол за деца, родени 2002 г.

При този резултат напред отиват “канарчетата” заради 4:1 в “Коматево” преди броени дни. Засега те успешно защитават титлата на набор 2001, но днес си поиграха с огъня. Малко оставаше да се стигне до драма.

Срещата започна мечтано за домакините, точно както са се надявали в най-смелите си надежди - с ранен гол. И той не бе просто ранен, а падна още в първите секунди на срещата. Самуил Беримски стреля отляво, вратарят Милко Баданов изби и Тодор Найдин отблизо търкулна топката в мрежата.

Малко след това Левски имаше възможност за 2:0. А с първата си по-опасна атака Ботев изравни - Аспарух Славов наказа грешка на вратаря и защитата на домакините в 21-ата (на снимката горе).

Малко преди това “канарчетата” овладяха центъра на терена, а оттам и играта. Те започнаха повече да задържат топката и това даде резултат. Имаха отличен капитан в лицето на Станислав Шопов (титуляр и при набор 2001), който бе може би най-добрият на терена.

В тези минути се играеше бърз и динамичен футбол. Левски атакуваше повече, но почти не застрашаваше вече Милко Баданов.

В края на полувремето Ботев нанесе втори удар. Шопов стреля от фаул отдясно, вратарят Светослав Вуцов изби в гредата, а почти от аутлинията Мартин Русев направи задачата на Левски почти невъзможна - 2:1.

След почивката действията на терена не се промениха, поне в началото - Левски имаше инициативата, а Ботев се бранеше сравнително спокойно и удачно. Постепенно темпото спадна, на терена се настани скука.

В 50-ата Мартин Хайдаров изравни с хубав удар малко пред пеналта, като увенча красива атака. След още 3 минути Радослав Гайдов наказа грешка в отбраната на “жълто-черните” и отново даде аванс на Левски.

Последваха пропуски пред рамката на пловдивчани. Удари на Ивайло Христов и Мартин Петков бяха избити пред голлинията. Веднъж топката срещна гредата след изстрел на Христов. Действията на терена пак се оживиха.

Логичното се случи в 64-ата, когато Богдан Костов реализира след перфектен диагонален пас зад защитата на Ботев. Цели 6 минути имаше до края, а с допълнителното време и малко повече.

Левски се нуждаеше от две попадения, но не успя да вкара повече и да предизвика смут в “жълто-черно”. Все пак чест прави на “сините”, че успяха да обърнат от 1:2, макар че не играха най-силния си футбол.

Ботев също не показа най-доброто си лице, особено след почивката, когато явно помисли, че е пречупил съперника. Но вече е във финалното каре. Секунди преди края Аспарух Славов (Ботев) уцели греда.

Фотогалерия от първото полувреме, ВИЖТЕ ТУК.

----

Левски - Ботев (Пловдив) 4:2

1:0 Тодор Найдин (1), 1:1 Аспарух Славов (21), 1:2 Мартин Русев (35), 2:2 Мартин Хайдаров (50), 3:2 Радослав Гайдов (53), 4:2 Богдан Костов (64);

Левски: Светослав Вуцов, Стефан Стефанов, Александър Георгиев, Богдан Костов, Радослав Гайдов, Мартин Хайдаров, Ивайло Иванов (Даниел Начев), Тодор Найдин (Виктор Георгиев), Мартин Петков, Ивайло Христов-капитан, Самуил Беримски (Викторио Георгиев);

Треньор: Борислав Кьосев

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Томислав Георгиев, Атанас Чернев (Антоан Колев), Венцислав Богданов, Станислав Шопов-капитан, Мартин Русев (Петър Итов), Иво Казаков, Аспарух Славов, Атанас Стоименов (Тодор Христов), Даниел Иванов (Георги Трифонов), Никола Райчев;

Треньор: Иван Гешев

Съдии: Петър Доровски, Дениз Соколов, Димитър Русев (от София);

Делегат на БФС: Георги Игнатов;

Жълти картони: Ивайло Христов, Стефан Стефанов, Тодор Найдин, Александър Георгиев (Левски); Атанас Чернев, Мартин Русев, Станислав Шопов, Петър Итов (Ботев);