Атлетите Йорданов и Кокотанекова са новите №1

Лека атлетика
    Viasport 20/06/2017 16:03

Стефан Йорданов и Лушка Кокотанекова са новите шампиони при юношите и девойките на националния шампионат по планинско бягане, който се проведе в Боровец.

При момчетата 19-годишният състезател на клуб Стратеш Атлетик (Ловеч) спечели надпреварата на 8800 м, след като финишира за 56,55 мин.

Втори е Георги Пренгов от Младост 2012 (Благоевград) с 58,53 мин., а трети - Николай Начев от Балкан (Ботевград) с 59,34 мин. В тази категория Стефан имаше 11 съперници, с които успя да се справи по категоричен начин.

При девойките пък дистанцията бе 3500 м. Най-бърза се оказа 18-годишната Кокотанекова от Б. Мулешков (Панагюрище), която пресече финалната линия с време 31,25 мин. След нея на малко повече от минута остана Маргарита Цанкова от Стратеш Атлетик (32,38 мин.).

Битката за третата позиция пък бе изключително оспорвана. За бронза обаче се пребори Ивелина Маджарова от Юниверсал, която финишира за 33,07 мин., което е с 14 стотни по-добро от постижението на Радостина Балова от Стоян Николов (Златица). В тази категория участничките бяха 10.

При мъжете и жените пък титлите спечелиха 20-годишният Александър Сръндев (Юниверсал) и Маринела Нинева (Локомотив, Дряново). Сръндев бе най-бърз на 11 800 м за 1:07,17 ч., а Нинева победи на 8800 м с 1:01,42 ч.