Над 450 гимнастици спорят за медали на държавното

Гимнастика
    Анна Стоилкова 22/06/2017 18:25

Около 450 състезатели от над 20 клуба участват на държавното първенство по спортна гимнастика за всички възрастови групи.

Надпреварата се провежда в тренировъчната зала на комплекса "Арена Армеец" и ще завърши на 24 юни. Мъжете и жените ще се състезават в петък и събота.

Първите шампиони бяха определени при най-малките състезатели - момичета и момчета. При дамите в отборната надпревара триумфира първият отбор на Левски-Спартак 08, а триумфа на "сините" допълни Диана Георгиева, която стана шампионка в индивидуалния многобой.

При момчетата пък най-добри бяха състезателите от първия тим на Светкавица (на снимката на 1-во място). В герой за клуба си се превърна Александър Христов, който завърши с 5 отличия.

Той се нареди 2-ри в многобоя, а във финалите на отделните уреди взе злато на висилка, сребро на земя и бронз на успоредка. Той бе и с основен принос за първото място в отборното състезание, с което закръгли колекцията си на 5 медала.

Алекс Христов (вляво) допусна пред себе си в многобоя при момчетата само Давид Иванов.

В индивидуалната надпревара в тази категория обаче шампион стана Давид Иванов (Левски-Спартак 08).

При момчетата старша възраст до 10 години титлата взе ЦСКА, а победител в индивидуалното стана Здравко Добрев (ЦСКА).