U15: Ботев изравни на Славия в края (СНИМКИ)

Валентин Маринов 24/06/2017 23:02

Славия и Ботев (Пловдив) направиха 1:1 в първи полуфинал на държавното първенство по футбол при децата, родени 2002 г.

“Канарчетата” изравниха в самия край, което им дава предимство за реванша. Те могат да съжаляват, че не решиха нещата още в София - направиха куп пропуски.

Двубоят, игран на основния терен на ст. “Славия”, започна интересно. Гостите влязоха в битката с повече самочувствие, след като в предишните кръгове отстраниха силни отбори - Локо (Пловдив) и Левски.

Пловдивчани организираха няколко добри акции пред вратата на Никола Виденов. При най-добрата им възможност Станислав Шопов изведе Иво Казаков отляво, той преодоля стража и центрира топката от аутлинията, но до гол не се стигна.

Малко след това “белият” таран Тома Ушагелов едва не вкара от около 40 метра - той видя, че Милко Баданов е излязъл и бе близо до това да реализира ефектен гол.

Към края на полувремето Георги Трифонов (Ботев) имаше идеална възможност да открие резултата, ала стреля в аут отляво на атаката.

След почивката Ботев установи натиск, действията се водеха в половината на домакините. Още в 38-ата Шопов пропусна като по чудо - на метър от голлинията той уцели греда, а негов съотборник нямаше шанс при добавката.

В ответната атака славистите разгърнаха хубава акция и топката стигна до Ушагелов, който с диагонален удар прати кълбото покрай плонжа на Баданов - 1:0 с красив гол.

Малко след това Красимир Панчев някак се измъкна от цялата защита на Ботев, но стреля анемично. Нататък “жълто-черните” все така имаха инициативата. Темпото бе ниско, имаше грешки и от двете страни. Пред Славия се откриха големи пространства за контри, но “белите” не се възползваха.

Нов фрапантен пропуск направи влезлият малко по-рано Петър Итов, който не уцели опразнената врата след пробив и пас на Иво Казаков отляво.

В 69-ата минута Ботев получи пряк свободен удар и Казаков порази целта от около 30 метра - 1:1. Още едно красиво попадение.

Реваншът е във вторник, отново от 18:00 часа.