Пьотр Несторов с 2 титли в Тенис Европа

Тенис
    Viasport 25/06/2017 13:55

Пьотр Несторов продължи великолепното си представяне тази година и спечели титлата и на сингъл, и на двойки на тенис турнира “ANTEI CUP 2017“ в Киев (Украйна).

Надпреварата е за юноши и девойки до 14 години и е от втора категория на Тенис Европа.

Във финалната среща на сингъл поставеният под №3 Несторов грабна трофея след драматичен обрат с 3:6, 6:0, 7:6(4) над Артьом Подорожни от (Украйна). Вчера на полуфинал състезателят на Черно море Елит с личен треньор Кристиян Илиев успя да победи № 9 в ранглистата на Тенис Европа Джерман Самофалов (Украйна).

Така в рамките на един месец Несторов победи двама от първата десетка в ранглистата.

Това е трета титла за Пьотр в турнир от Тенис Европа през тази година. Освен това Несторов спечели и държавното първенство до 16 години. През следващата седмица тениситът ще се участва в лагер на националния отбор на България до 14 години. В началото на месец юли предстои отборното европейско първенство в Румъния.

След него Пьотр е подал заявка и за силен турнир в Франция от първа категория на Тенис Европа. През юли има и участие на личното европейско първенство в Чехия.

Освен титлата на сингъл в Украйна българинът спечели и трофея в надпреварата при двойките. Несторов игра в тандем с Подорожни като победиха украинците Вячеслав Биелински и Джерман Самофалов със 7:5, 6:3.

В същата надпревара, но при две години по-големите, Антъни Генов загуби на финала. Турнирът при момчетата и момичетата до 16 г. е от първа категория на Тенис Европа. Антъни отстъпи в мача за трофея на Илия Белобородко от (Украйна) с 4:6, 6:7(4).

Преди финалната среща Генов спечели три поредни убедителни победи без да загуби сет.