Локо (София) с най-много титли на държавното по бокс

Бокс
    Viasport 27/06/2017 10:36

Боксьорите на Локомотив (София) си тръгнаха с най-много титли от държавното първенство за юноши до 16 години, което се проведе в Горна Оряховица.

Това бе първото голямо състезание, организирано от един от най-младите боксови клубове в страната - този на местния Локомотив.

Над 100 момчета от 35 клуба участваха в състезанието. Стартът бе даден от кмета инж. Добромир Добрев.

Момчетата на софийския Локомотив единствени успяха да спечелят 3 титли на шампионата. За златото се пребориха Божидар Джуров (до 50 кг), който спечели с категоричното 3:0 срещу Георги Кирилов (ЦСКА) и Стилиян Христов (до 60 кг), чийто съперник – Бисер Атанасов не се качи на ринга поради лекарска забрана.

При по-леките пък злато донесе Ергюнал Сабри (до 46 кг), който бе категоричен срещу единствения друг боксьор в тази категория - Благовест Неделчев, като го победи с 3:0.

В още два от 11-те финала в отделните категории, играни в последния ден, шампионите бяха определени след лекарска забрана за единия от съперниците. Така титли спечелиха Пламен Янков (до 54 кг) и Емерджан Мехмед (до 63 кг).

Боксьорите на Локомотив (София) грабнаха и отборния трофей, след като събраха цели 77 точки. Освен 3-те златни медала те си осигуриха още 1 сребърен и 4 бронзови.